Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
 

Halk GYO'dan Beyoğlu Salıpazarı'na Otel Projesi

Halk GYO, verimli portföy yönetimi ile yüksek getiri vizyonu doğrultusunda Beyoğlu Salıpazarı mevkiindeki yer alan binasını otele dönüştürecek.

yapi.com.tr / AA
Halk GYO'dan Beyoğlu Salıpazarı'na Otel Projesi

Halk GYO, portföyünde yer alan ve İstanbul'un önemli tarihi mekanlarından biri olan Beyoğlu Salıpazarı mevkiindeki binasını otel şeklinde kullanıma açmak üzere adım attı. Fizibilite çalışmaları neticesinde banka şubesi ve ofis hizmetleri veren binanın otel şeklinde portföyde yer almasının daha verimli olacağına kanaat getiren şirket, projenin tamamlanması sonrasında uzun dönemli kiralanmasına yönelik de Beril Otelcilik Turizm Ticaret Ltd.Şti ile sözleşme imzaladı.

Kapalı zarfla teklif alma ve sonrasında açık artırma yöntemiyle gerçekleştirilen ihale neticesinde, garanti kira geliri en yüksek teklifi veren Beril Otelcilik Turizm Ticaret Ltd.Şti ile imzalanan sözleşme detaylarına göre; Salıpazarı binasının otele dönüşümü kapsamında yapılacak harcamaların 15 milyon liralık kısmı Halk GYO tarafından karşılanacak.

Şirket, 12 ay sürmesi beklenen tadilat süresi boyunca aylık 10 bin avro kira geliri elde edecek olup, otelin kiralanması neticesinde 20 yıl süreyle toplamda 34 milyon 350 bin avro kira geliri sağlayacak. Böylece otelden yıllık ortalama 1,72 milyon avro kira geliri elde edilmiş olacak.

Halk GYO, daha önce de Levent Büyükdere Caddesi üzerinde yer alan arsası üzerinde inşa edilen ve bu yıl içinde teslimi planlanan otel projesi için de Dedeman Otel Grubu ile 10 yıllığına anlaşma imzalamıştı. Böylece Halk GYO, Dedeman Park Levent otel projesinin ardından ikinci oteli için de sözleşme imzalamış oldu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/halk-gyodan-beyoglu-salipazarina-otel-projesi_129983.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

REKLAM VERİN

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!