Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Hastane İnşaatı Binaları Tehlikeye Attı!

Antalya'nın Alanya İlçesi'nde bir sitenin sakinleri, yapımı devam eden bir hastane inşaatı nedeniyle binalarında çökme tehlikesi meydana geldiğini öne sürdü.

yapi.com.tr
Hastane İnşaatı Binaları Tehlikeye Attı!

Oba Belediyesi, iddia konusunda detaylı inceleme için Alanya İnşaat Mühendisleri Odası'na yazı gönderildiğini belirtti.

Merkezi Antalya'da bulunan bir vakfın Alanya'da yapılmakta olan diyaliz merkezi inşaatı, mahalle sakinlerini tedirgin etti. Şubat ayında yapılan Alanya Belediye Meclis toplantısında, imar planında konut alanı olarak gözüken araziye, kamu menfaati gereği 'özel sağlık tesis alanı' yapılması oy birliğiyle kabul edilmişti. Oba Beldesi'nde yaklaşık 1,5 ay önce başlayan inşaatın yanında bulunan ve 6 bloktan oluşan Druid Growe sitesindeki iki binada çatlaklar oluştuğu belirtildi. Site sakinleri, konuya ilişkin Oba ve Alanya belediyelerine de başvurduklarını aktardı.

Site sakinleri tepkili

İnşaatın başladığı tarihten itibaren binalarda kayma ve çatlaklar meydana geldiğini öne süren site sakini Sezgin Tepe, "Şu anda binalara girmeye korkuyoruz. Bu durumu yetkililere bildirdik. İnşaat Mühendisleri Odası'na yazı gönderdiklerini ve cevabını beklediklerini söylediler. Ancak bu olay nedense sümen altı ediliyor. Ne bir dosya var ne de buraya incelemeye gelen bir ekip" dedi.

Konu hakkında belediyeler ve odalarla görüşmeler yaptığını söyleyen Sezgin Tepe, "Buraya diyaliz merkezi yapılacağı söyleniyor. Bu inşaatın temeli, yasalara göre olması gerekenden çok daha büyük. Ancak belediyeden özel bir izin verildiği söylendi. Bizim can güvenliğimizi hangi özel izne karşılık tehlikeye attılar bunu merak ediyoruz. Evimiz yıkıldıktan sonra mı yetkililer gelecek" görüşünü dile getirdi.

Evimizi satamıyoruz

15 yıldır aynı sitede oturduğunu belirten 59 yaşındaki Reyhan Pakyürek de şikayetini şöyle anlattı: "Evimin 4 tarafı da çatlak. Yağmur yağdığı zaman bu çatlaklardan alt katlara su doluyor. Büyük zahmetlerle aldığımız evimizi bu durumdan dolayı satamıyoruz. Belediyeden yetkililer gelip bu duruma baksın."

Belediye: İnceleme istedik

Oba Belediyesi Fen İşleri Müdürü Murat Satı, konu hakkında detaylı inceleme için Alanya İnşaat Mühendisleri Odası'na yazı gönderildiğini belirtti. Site sakinlerine gereken yardımın yapıldığını söyleyen Satı, "Bildiğim kadarıyla ekip burada incelemelerini yaptı. Eğer bizim tarafımızdan bir kusur varsa, biz bunun giderilmesi konusunda üzerimize düşeni yaparız" dedi.

Alanya İnşaat Mühendisleri Odası yetkilileri ise kendilerine Oba Belediyesi'nden yazının gönderildiğini ancak sitedeki binalarda henüz herhangi bir inceleme yapılmadığını söyledi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/hastane-insaati-binalari-tehlikeye-atti_114386.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!