Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Havagazı Restorasyonuna Bir Ödül Daha

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB), tarihi Havagazı Fabrikası’ndaki restorasyon ve çevre düzenlemesi çalışmaları nedeniyle, İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne “Raci Bademli İyi Uygulamalar Özendirme Ödülü” verdi. Havagazı restorasyonu, daha önce de Tarihi Kentler Birliği'nin en büyük ödülünü kazanmıştı.

yapi.com.tr
Havagazı Restorasyonuna Bir Ödül Daha

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) Şehir Plancıları Odası tarafından ünlü Mimar Prof.Dr. Raci Bademli anısına verilen “İyi Uygulamalar Ödülleri” sahiplerini buldu. Şehir Plancıları tarafından, kent planlama / şehircilik konularında uygulamaya girmiş, sorun çözmeye yönelik başarılı plan ve projelere yönelik 2003 yılından bu yana verilen ve iki yılda bir gerçekleştirilen “Raci Bademli İyi Uygulamalar Ödülü” töreni İzmir’de gerçekleştirildi. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin tarihi Havagazı Fabrikası’ndaki restorasyon ve çevre düzenlemesi çalışmaları “Raci Bademli İyi Uygulamalar Özendirme Ödülü” kazandı. İzmir Büyükşehir Belediyesi, Havagazı Fabrikası restorasyon projesi ile daha önce de Tarihi Kentler Birliği’nin en büyük ödülü olan “Metin Sözen Koruma Büyük Ödülü”ne layık görülmüştü.

Yarışmada ödül kazanan projelerin plaketleri, Dokuz Eylül Üniversitesi DESEM salonlarında düzenlenen “8 Kasım Dünya Şehircilik Günü Kolokyumu” programı çerçevesinde verildi. Yarışmaya katılan tüm projeler 3 gün boyunca sergilendi.

TMMOB Şehir Plancıları Odası tarafından; ödül kazanan projeler; Avrupa Şehir Plancıları Konseyi’nin (The European Council of Spatial Planners - ECTP) 2 yılda bir düzenlediği Avrupa Şehir ve Bölge Planlama Başarı Ödülleri (European Urban and Regional Planning Achievement Awards) yarışmasına ve diğer benzer uluslararası yarışma, sergi, kolokyum gibi organizasyonlara gönderileceği bildirildi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/havagazi-restorasyonuna-bir-odul-daha-_113840.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!