Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Havalimanında İnşaatın Geri Dönüşü Yok

Atatürk Havalimanı’nın trafiğe kapatılan 17/35 L pistinin hemen yanında 1000 yataklı sahra hastanesi yapılıyor. Pilot Bahadır Acuner, kullanılmayan koskoca bir terminal ve eski bir otel varken pistlerin yıkılmasını eleştirdi.

yapi.com.tr
Havalimanında İnşaatın Geri Dönüşü Yok

Atatürk Havalimanı’nın trafiğe kapatılan 17/35 L pistinin hemen yanında 1000 yataklı sahra hastanesi yapılıyor. Pilot Bahadır Acuner, hastanenin buraya inşa edilmesinin “çok talihsiz bir yaklaşım olduğunu” belirterek “Atatürk Havalimanı’nın kullanılmayan koskoca bir terminali varken hatta burada eski bir otel varken pistleri yıkmak yapılabilecek en saçma uygulamalardan.” dedi. Yaşanacak acil bir durumda bu pistlerin kullanılamayacağına dikkat çeken Acuner uyardı: “Havalimanını kaybettiğinizde bir daha geri gelmez.”

Cumhuriyet’ten Hazal Ocak’ın haberine göre; Pilot Acuner, İstanbul Havalimanı’nın açılmasının ardından Atatürk Havalimanı’nın hava trafiğine kapatılmadığı, devlet filosundaki uçaklar ile özel jetler ve kargo uçaklarının alanı kullanmaya devam ettiğini belirtti.

Acuner, “Uluslararası bir meydanı bu şekilde kapatamazsınız. Atatürk Havalimanı, İstanbul Havalimanı’nın ya da Sabiha Gökçen Havalimanı’nın yedek meydanı olarak kullanılır. Sabiha Gökçen Havalimanı’nın şu an pist onarımı nedeni ile kapalı olduğu bir zamanda buraya bu şekilde girmek, İstanbul’u havalimansız bırakmak demektir.” dedi.

Havalimanlarının stratejik öneme sahip olduğunu vurgulayan Acuner, “Atatürk Havalimanı’na geçmişte büyük paralar harcanarak uçak bakım tesisleri yapılmıştır. Bu tesislerde sadece THY uçakları değil, yabancı havayolu uçaklarının da bakımları yapılıyor ve ülkeye önemli miktarda döviz girdisi sağlanıyor. Havalimanları stratejik değere sahiptir. Günü geldiğinde hayati ihtiyaçları karşılamak için kesinlikle korunmalıdır.” diye konuştu.

Haberin tamamına linkten ulaşılabilir.

http://www.yapi.com.tr/haberler/havalimaninda-insaatin-geri-donusu-yok_179525.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!