Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

“Sancaktepe’deki Alan Hastaneye Uygun Değil”

Atatürk Havalimanı ile birlikte sahra hastanesinin kurulacağı Sancaktepe’deki alan tartışma yarattı. İTO ile Mimarlar Odası’na göre Sancaktepe’deki alan hastane için uygun değil.

yapi.com.tr
“Sancaktepe’deki Alan Hastaneye Uygun Değil”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sahra hastanesi açıklamalarının ardından Sancaktepe’de seçilen arazi tartışma konusu oldu. İstanbul Tabip Odası Yönetim Kurulu Üyesi Güray Kılıç ve TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi Başkanı Esin Köymen, Sancaktepe’deki arazinin sahra hastanesi kurulması için uygun olmadığını belirtti. İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Meclisi CHP Grup Sözcüsü Tarık Balyalı ise sahra hastanesi için önceden belirlenen alanların seçilmediğine dikkat çekti, İBB'nin devre dışı bırakıldığını vurguladı.

BirGün’den İsmail Arı’nın haberine göre; Balyalı, şöyle dedi: "İBB’nin kullanıma sunmak için önerdiği alanlar yerine Sancaktepe’de bu alanın tercih edilmesi hayret verici. Atatürk Havalimanı’nı İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu da önermişti ama Sancaktepe’de böyle bir alanın seçilmesi hayret verici. Sahra hastanelerinin kurulumu için Rönesans Holding’in seçilmesi de bizleri şaşırtmadı açıkçası.”

Altyapısı yok
TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi Başkanı Esin Köymen de alanın uygun olmadığı görüşünde. Köymen, “Atatürk Havalimanı’nın sahra hastaneye dönüştürülmesini önermiştik” dedi ve ekledi: “Bunun nedeni teknik altyapısının hazır olması, ulaşım altyapısının olması, karayolu ulaşımının kolay olması, kapalı alanının geniş olması ve hızla dönüştürülebilir olmasıydı. Ancak Sancaktepe’deki alanda bu bahsettiğimiz durumların hiçbiri söz konusu değil. Sahra hastaneleri için genelde hastanelerin yakınlarındaki alanlar seçilir. Sancaktepe’deki alanın yakınlarında donanımlı hastane de yok.”

İstanbul Tabip Odası Yönetim Kurulu Üyesi Güray Kılıç ise şu değerlendirmede bulundu: “Sahra hastanesi için öncelikle hastanelerin çevresi seçilmeli veya donanımlı hastanelere yakın alanlar tercih edilmeli. Sahra hastaneleri için önemli olan bir başka husus ise bu alanlar tercih edilirken ulaşımın kolay olması gerekir. Anadolu Yakası’nda tercih edilen alan için böyle bir ulaşım kolaylığı söz konusu değil.”

Haberin tamamına linkten ulaşılabilir.

http://www.yapi.com.tr/haberler/sancaktepedeki-alan-hastaneye-uygun-degil_179438.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!