Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

"Hedefimiz 2 Milyon Metrekareye Çıkartmak"

Kale Grubu Başkanı Zeynep Bodur Okyay, “Geçen sene inovatif ürünümüz Sinterfleks’in 2. fabrikasının temelini atmıştık. Bu yıl açılışını yaptığımız Sinterflex fabrikası ile 1 milyon metrekare olan yıllık üretim hacmimizi yaklaşık 2 milyon metrekareye çıkarmayı hedefliyoruz" dedi.

yapi.com.tr
"Hedefimiz 2 Milyon Metrekareye Çıkartmak"

Seramik sektöründe faaliyet gösteren Kaleseramik, İtalya’da düzenlenen seramik fuarı Cersaie’de, 2017-18 koleksiyonuna ait yeni serilerinin lansmanını gerçekleştirdi. Kale Grubu Başkanı Zeynep Bodur Okyay, “Avrupa’nın seramik üssü İtalya’da düzenlenen Cersaie’ye katılan ilk Türk firması olarak, 1987 yılından bu yana fuarda yerimizi alıyoruz. Aynı zamanda Kale Grubu, Avrupa’nın seramik üssü İtalya’da yatırım yapan ilk Türk, hatta ilk yabancı şirkettir” dedi.

Okyay, Kale Grubu’nun yeni yatırımlarını şöyle anlattı: “Seramik alanında geçen yıl yeni granit, bu yıl da ikinci Sinterfleks fabrikasını toplam 145 milyon liralık yatırımla faaliyete geçirdik. Ayrıca Kalekim fabrikası için Balıkesir’de 30 milyon TL’lik bir fabrika yatırımına başladık” dedi.

Yeni seriler ilk kez sergilendi

Cersaie Fuarı’nda Kalebodur ve Çanakkale Seramik’in toplam 11 yeni serisi ilk kez sergilendi. Kaleseramik porselen fabrikasına yapılan yeni üretim ve renklendirme yatırımları ile geliştirilen Kalebodur’un 5 yeni serisinin tanıtıldığı fuarda, Çanakkale Seramik’in 5 yeni koleksiyonu da ilk kez katılımcıların beğenisine sunuldu. Ayrıca sadece parlak yüzeyde 60x120 cm boyutlarında monobody teknolojisi ile üretilen Royal Marbles koleksiyonu ve mat ve kaya yüzey seçenkleriyle dikkat çeken Val di Susa serileri de Kalebodur’un diğer yenilikleri olarak fuarda sergilendi.

“İtalya’da bir seramik tesisinin yüzde 100 Türk sermayeli yabancı bir şirket tarafından satın alınması, o yıllarda neredeyse imkânsız görünüyordu” diyen Zeynep Bodur Okyay, şöyle devam etti: “2011 yılında satın aldığımız dünya seramik sektörünün merkezi sayılan İtalya-Bologna’da kurulu Fincuoghi tesislerinde üretilen Edilcuoghi ve Edilgres markalarını 2012’den itibaren Türkiye’de de lanse ettik. Bugün Türkiye çapında birçok Kale mağazasının yanı sıra uluslararası pazarda, İtalyan markalarımıza ait ürünlerimizi tüketiciyle buluşturmaya devam ediyoruz. Seramik sektöründe sürekli yenilik üreterek pek çok ilke imza atan Kale Grubu’nun İtalya’daki satın almasının bir diğer önemli etkisi de, başka Türk firmalarını, yurtdışı yatırımlar konusunda cesaretlendirmesi oldu.”

Zeynep Bodur Okyay, “Geçen sene inovatif ürünümüz Sinterfleks’in 2. fabrikasının temelini atmıştık. Bu yıl açılışını yaptığımız Sinterflex fabrikası ile 1 milyon metrekare olan yıllık üretim hacmimizi yaklaşık 2 milyon metrekareye çıkarmayı hedefliyoruz. 100x300 cm ebat ve 3 ve 5 mm kalınlık ile başladığımız üretim sürecinde, 120x360 ebadı da üretmeye başladık. İbrahim Bodur’un vizyonunun, sezgisinin gücünün ve cesaretinin bir örneği olan Sinterflex, hem sektörümüzün önünü açıyor, hem de bu alanda dünyanın en önemli üreticilerden biri olma pozisyonumuzu güçlendiriyor” dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/hedefimiz-2-milyon-metrekareye-cikartmak_161536.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!