Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen
İLİŞKİLİ HABERLER

Konut Sertifikası Çek gibi...

Helikopterle İzmir'de Kentsel Dönüşüm Yapılacak Bölgeleri İncelediler

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar ile Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, helikopterle İzmir'de kentsel dönüşüm yapılacak bölgeleri inceledi.

yapi.com.tr / AA
Helikopterle İzmir'de Kentsel Dönüşüm Yapılacak Bölgeleri İncelediler

Foto: Evren Atalay (AA)

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar ve Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım'ın Çiğli'den havalanan helikopterle İzmir'de kentsel dönüşüm yapılması planlanan bölgeleri inceleme gezisine, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ve İzmir Ticaret Odası Başkanı Ekrem Demirtaş da eşlik etti. Kentte konut yapı stoku açısından riskli bulunan bölgeleri havadan inceleyen bakanlar, Büyükşehir Belediye Başkanı Kocaoğlu'dan bilgi aldı. Bakanların inceleme gezisi, İnciraltı'ndaki Kent Ormanı'nda sona erdi.

Bakan Erdoğan Bayraktar, AA muhabirine yaptığı açıklamada, afet riski taşıyan binaların bertaraf edilmesini hedeflediklerini ifade ederek, ''Türkiye'de kentsel dönüşüm açısından afet riski taşıyan binaların bertaraf edilmesi bakamından en öncelikli bölgemiz İzmir'dir'' dedi.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım ile yaptıkları helikopter turunda, İzmir'deki 25 bölgeyi incelediklerini kaydeden Bayraktar, şunları söyledi:

''En önemli bakanlıklarımızdan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı bu işin altına elini koydu, biz de başımızı koyduk. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı ile dönüşüme süratle başlıyoruz. Bu noktada İzmir halkından kentsel dönüşüm konusunda destek bekliyoruz. İzmir'i hak ettiği dünya kenti, liman kenti, turizm kenti İzmir yapmak ve İzmir'in hakkını vermek üzere çalışacağız.''

''Depreme karşı emniyeti gözeten çalışma''

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım da İzmir için çok sayıda projelerinin bulunduğunu, bu projelerin en önemlilerinden birinin kent yenileme projesi olduğunu belirtti.

İzmir'de 25-30 bölgenin kentsel dönüşüme ihtiyacı olduğuna işaret eden Yıldırım, şunları kaydetti:

''Depreme karşı daha emniyetli, yeşil alan bina dengesini gözeten bir çalışma yapılacak. Bakanlıklar, belediye sürekli bir çalışma içine gireceğiz. Tabii bütün işleri tek başına bakanlık da belediye de yapmayacak. Şehir yenileme planları, imar konusunda kriterler, kurallar koyulacak. Ağırlıklı olarak özel sektöre, girişimcilere yaptıracağız. Bunun özellikle belirtilmesinde yarar görüyorum. Bu bir dönüşüm projesidir. İzmirlilerin kanaat önderlerinin bu projede yanımızda olması önemlidir. Amacımız yeşil alanlarıyla ortak yaşam alanlarıyla güzel bir mekan oluşturmaktır.''

http://www.yapi.com.tr/haberler/helikopterle-izmirde-kentsel-donusum-yapilacak-bolgeleri-incelediler-_91176.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!