Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Her Yüz Kişiden 1'i Orada Yaşıyor

İstanbul'un en kalabalık ilçesi Bağcılar, 752 bin 250 kişilik nüfusuyla Türkiye'de yaşayanların yaklaşık yüzde 1'ine ev sahipliği yapıyor.

yapi.com.tr/AA
Her Yüz Kişiden 1'i Orada Yaşıyor

Türkiye istatistik Kurumu'nun Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi sonuçlarına göre 752 bin 250 kişinin ikamet ettiği Bağcılar, ülkede yaşayan her yüz kişiden birine ev sahipliği yapıyor.

Bağcılar Belediyesi'nden yapılan açıklamada, İstanbul'un en kalabalık ilçesi Bağcılar'da Türkiye'nin her yerinden vatandaşın yaşadığı belirtildi.

Bağcılar'ın 1992'de ilçe statüsü kazandığı anımsatılarak, son yıllarda artan projeler sayesinde ilçenin cazibe merkezi haline geldiği kaydedildi. İlçenin ulaşım yollarına yakınlığına vurgu yapılarak, 2013'te açılan Bağcılar-Kirazlı-Metrokent metro hattının, İstanbul'un diğer ilçelerine entegrasyona katkı sağladığı aktarıldı.

İlçe belediyesinin sosyal alanda gerçekleştirdiği projelere değinilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Bağcılar ayrıca, dezavantajlı gruplara yönelik çalışmalarla da dikkati çekiyor. Engellilere, kadınlara, çocuklara, gençlere yönelik özel çalışmalar yürütülüyor. Hizmete sunulanBağcılar Belediyesi Engelliler Sarayı'nda değişik branşlarda kurslar veriliyor. Halk Sarayı'nda çeşitli etkinlikler düzenlenirken, Kadın ve Aile Kültür Sanat Merkezi'nde de kadınlara yönelik kurslar veriliyor. İlçede aynı zamanda meyve bahçeleri de yükseliyor. Türkiye'de bir ilki gerçekleştiren Bağcılar Belediyesi, Nostalji Bahçeleri Projesi adı altında üzüm bağı, kiraz, kayısı, kestane, fındık bahçesini inşa etti."

http://www.yapi.com.tr/haberler/her-yuz-kisiden-1i-orada-yasiyor_127305.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!