Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

İDDMİB Kahire'de Ofis Açacak

Kahire Ticaret Odası Başkanı Ibrahim Mahmoud Alaraby liderliğinde Mısır'dan gelen ticaret heyetiyle işbirliği protokolü imzalayan İstanbul Demir ve Demirdışı Metaller İhracatçıları Birliği (İDDMİB) Mısır'da ofis açacak.

yapi.com.tr / AA
İDDMİB Kahire'de Ofis Açacak

Mısır'da iki ülke arasında doğrudan bankacılık sistemi olmaması, bürokratik işlerin uzun sürmesi gibi sorunların aşılabilmesini ve ticaret hacmini daha da geliştirebilmesini hedefleyen işbirliği protokolünü, İDDMİB Başkanı Tahsin Öztiryaki ile Kahire Ticaret Odası Başkanı Ibrahim Mahmoud Alaraby imzaladı.

"Protokolün arkasında duracağız"
     
Tahsin Öztiryaki, iki ülke nüfusu ve üretim gücü ele alındığında Türkiye ve Mısır dış ticaretinin çok az olduğunu vurguladı. İşbirliğine inandıklarını ve sanayileşmesini bilen iş dünyası nedeniyle hedeflerine ulaşmada şanslarının yüksek olduğuna değinen Öztiryaki, ''İki ülke arasında birçok işbirliği protokolü imzalanıyor. Önemli olan aktif olarak bunun arkasında durmak. Biz bunun arkasında duracağız. Biz sizlerin her türlü talebine destek vereceğiz. Mısır'da açacağımız ofisle firmalarımızın işlerini daha hızlı, koordineli ve sağlıklı takip edebileceğiz'' ifadelerini kullandı.

Türk firmalarına Afrika kapısı açılacak

Ibrahim Mahmoud Alaraby de Afrika'nın üç ticari bölgeye ayrıldığını, Mısır'ın burada doğu bölgesinde yer aldığını hatırlatarak, ''Bölgemizdeki ülkelerle gümrüksüz ticaret var. İşbirliğimizle sizin firmalarınıza Afrika'nın kapısını açacağız. Ürünlerinizi burada paketleyip bölgemizdeki ülkelere gümrüksüz olarak avantajlı şekilde satabilirsiniz. Burada faaliyete geçecek ofisiniz Türkiye ile işleri koordine edecek. Ne isterseniz yardım edeceğiz. Türk işadamının tecrübesini bize aktarmasını bekliyoruz'' dedi.

İşbirliği protokolü ile özellikle iki ülke firmaları eşleştirilerek iş yapmaları için olanak sağlanacak. Karşılıklı ticaret heyetleri düzenlenerek işbirliği ortamı yaratılacak. Eğitim olanağı sağlanarak iki ülke arasındaki ticari ortam hakkında bilgi akışı sağlanacak. İşbirliği çerçevesinde ilk olarak bu ay sonu gerçekleştirilecek sektörle ilgili fuara Mısır'dan bir heyet davet edilecek.

http://www.yapi.com.tr/haberler/iddmib-kahirede-ofis-acacak_105719.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!