Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

İETT, Ulusal Kalite Hareketi'ne Katıldı

İETT Genel Müdürlüğü, Türkiye Kalite Derneği (KalDer) öncülüğünde yürütülen 'Ulusal Kalite Hareketi'ne katıldı. İETT Genel Müdürü Hayri Baraçlı, ''Gelişen teknoloji ve yenilikleri yakalamak ve bunu yönetim anlayışına yansıtmak köklü markalar için artık kaçınılmaz bir kural haline geldi'' dedi.

yapi.com.tr / AA
1 İETT, Ulusal Kalite Hareketi'ne Katıldı

İETT Genel Müdürlüğü, Türkiye Kalite Derneği (KalDer) öncülüğünde yürütülen 'Ulusal Kalite Hareketi'ne katıldı. Kağıthane Garajı Konferans Salonu'ndaki törende, İETT Genel Müdürü Hayri Baraçlı ile KalDer Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Doğan, 'İyi Niyet Bildirgesi'ne imza attı. Törende konuşan Baraçlı, kalite sürecinin aynı zamanda bir değişim hareketi olduğunu belirterek, İETT'deki değişim hareketinin 2009'da başladığını söyledi. Ulusal Kalite Hareketi İyi Niyet Bildirgesi'nin de İETT'deki değişim hareketinin bir tuğlası olduğunu vurgulayan Baraçlı, İETT'nin geçen yıl yaptığı Entegre Yönetim Sistemi çalışmalarıyla ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi, ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi, OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi belgelerini almaya hak kazandığını aktardı.
    
Hız çağı
    
Baraçlı, İstanbul'a hizmet etmenin önemine işaret ederek, şunları kaydetti:
    
''21. yüzyıl kelimenin tam anlamıyla bir hız çağıdır. İnsan ilişkilerinden hizmet sektörüne, bilişimden teknolojiye kadar her alanda bu hız çağının etkisini hepimiz yaşıyoruz. Özellikle kurum ve kuruluşlar hizmet verdikleri alanlarda hem hız çağına ayak uydurmak hem de hizmet kalitesini koruyarak marka değerini yukarıya taşımak zorundalar. Dünyada gelişen teknoloji ve yenilikleri yakalamak, bu değişim ve yenilikleri yönetim anlayışına ve işletme modellerine yansıtmak köklü markalar için artık kaçınılmaz bir kural haline geldi. Tarihinde pek çok ilke imza atan ve 141 yıldır aralıksız İstanbullulara hizmet vermeyi sürdüren İETT de işte bu marka kurumlardan biridir.''
    
Kalitenin bir gönüllülük işi olduğunu söyleyen Baraçlı, imzalayacakları bu çalışmayla yapabileceklerinin üzerine çıkmayı hedeflediklerini kaydetti. Toplu ulaşım hizmeti sunan araçlar kadar yöneticilerin de belli bir noktaya gelmesi gerektiğine dikkati çeken Baraçlı, ''Bu model sayesinde kamuda verimliliği artırma ve kalite hareketinin izlediği yol konusunda İETT olarak yine örnek olacağız. İstanbul'a hizmet etmek bizleri mutlu ediyor. Bu mutluluğu da belgelendirdiğimizde İstanbul bizden, biz de İstanbul'dan memnun olmuş olacağız'' dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/iett-ulusal-kalite-hareketine-katildi_91231.html

Read Comment Section
1 Yorum Yorum Yaz
  • Özelleşmesi için ilk adım da böylece atılmış oldu.. İDO, İSPARK, BELTUR, sıra İETT'DE. Yaşasın halkın malı.. YANITLA
1 yorumdan 1 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!