Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

İETT'den Körüklü Otobüs için İhale

İETT toplu taşıma konforunu arttırmak için 105 adet dizel yakıtlı körüklü otobüs ihalesi açtı. Engelli kullanımına uygun ve 151 yolcu kapasiteli olacak otobüslerin tamamında sesli olarak yangın uyarı sistemi olacak.

yapi.com.tr
İETT'den Körüklü Otobüs için İhale

Yenişafak Gazetesi'nden Behlül Çetinkaya'nın haberine göre, geçtiğimiz yıllarda bir kalemde 700 ve 250 otobüs ihalesi açan İstanbul Elektrikli Tünel ve Tramvay İşletmeleri Genel Müdürlüğü (İETT), yeni bir ihale açtı. Uzun güzergahlarda ve yoğun yolcu potansiyeli olan hatlarda kullanılan körüklü otobüs alımı için 4 Eylül'de yapılacak ihale sonucunda kazanan taraf 150 gün içerisinde 105 adet dizel yakıtlı otobüsü teslim edecek. 105 otobüsün 50'si ilk 120 gün içerisinde, kalan 55 tanesi ise 30 gün içinde teslim edilecek ve 2015'te yeni otobüsler trafiğe çıkacak.

Sesli yangın uyarı sistemi olacak

Yeni otobüslerin özelliklerine ilişkin hazırlanan teknik şartnameye göre otobüsler basamaksız, engelli kullanımına uygun ve 151 yolcu kapasiteli olacak. Otobüs motorunda meydana gelecek ısı yükselmesi tehlikeli boyutlara ulaştığında araç sesli olarak 'Motorda yangın' diyerek uyarı verecek. Araçlar soğuk kış şartlarına da hazır olacak ve -20 derecede dahi çalışacak, şehir içi kış lastikleriyle zincir takmaya ihtiyaç duymayacak.

http://www.yapi.com.tr/haberler/iettden-koruklu-otobus-icin-ihale_124385.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!