Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

İETT'nin Otobüs Filosu Güçleniyor

İETT Genel Müdürlüğü'nün 2011 Bütçesi, Büyükşehir Belediye Meclisi'nde oy çokluğuyla onaylandı. Genel Müdür Hayri Baraçlı, 1 milyar 800 milyon liralık bütçenin yaklaşık 551 milyon lirasının yatırıma ayrıldığını kaydetti. Yatırımların içinde en büyük payı yüzde 53 ile raylı sistemlerin aldığını belirten Baraçlı, yüzde 42 ile de konforlu bir ulaşım

Sabah Gazetesi
1 İETT'nin Otobüs Filosu Güçleniyor

İETT Genel Müdürlüğü'nün 2011 Bütçesi, Büyükşehir Belediye Meclisi'nde oy çokluğuyla onaylandı. Genel Müdür Hayri Baraçlı, 1 milyar 800 milyon liralık bütçenin yaklaşık 551 milyon lirasının yatırıma ayrıldığını kaydetti. Yatırımların içinde en büyük payı yüzde 53 ile raylı sistemlerin aldığını belirten Baraçlı, yüzde 42 ile de konforlu bir ulaşım için otobüs alacaklarını ifade etti. İlk etapta 400 modern otobüs alarak filolarını güçlendireceklerini söyleyen Baraçlı, "2011'de almayı planladığımız bu araçlar klimalı, standart alçak tabanlı ve engelli erişimine uygun olacak. Bunların 80 adedinin doğalgazlı, 120 adedinin körüklü, 140 adet solo ve 60'ının da metrobüs hattında kullanılmak üzere yüksek yolcu kapasitesine sahip körüklü olmasını öngörüyoruz" diye konuştu.

Akıllı ulaşım sistemi

İETT'yi yeni bir yapısal dönüşüme hazırladıklarının da altını çizen Baraçlı, "Performans göstergelerini dünya standartlarına yaklaştırmak için Akıllı Yolcu Bilgilendirme ve Ulaşım Yönetimi Sistemi (AKYOLBİL) Projesini hayata geçiriyoruz. Bu proje hayata geçtiğinde İETT ve Özel Halk Otobüsleri tek bir merkezden kontrol edilecek. Otobüslerdeki sensör sayesinde şehrin ana ve ara güzergâhlarındaki trafik yoğunluğu takip edilerek sinyalizasyon sistemi buna göre ayarlanabilecek" dedi. Bu sistemle otobüslerin bulundukları mahalden kaza, arıza gibi durumları anında merkeze iletebileceklerini, hat, durak ve sefer bilgilerine ulaşılarak yolcuların bilgilendirilmesi sağlanacak.

Halk otobüsü şoförleri eğitilecek

Genel Müdür Hayri Baraçlı, İETT çalışanlarının eğitimine büyük önem verdiklerini, bütün çalışanların eğitim durumunu yükseltmeye devam ettiklerini ve özel halk otobüsü şoförleri için de aynı kapsamda eğitim çalışmaları planlandığını kaydetti.

ETİKETLER: kent ulaşım
http://www.yapi.com.tr/haberler/iettnin-otobus-filosu-gucleniyor_83932.html

Read Comment Section
1 Yorum Yorum Yaz
  • SAYIN BAŞKANIM YENİ OTOBÜS KADIKÖY-ACIBADEM-ÜNALAN MAH.GÖZTEPE-UZUNÇAYIR.A.BADEM KÖP.KADIKÖY YANITLA
1 yorumdan 1 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!