Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

İki Dev İhalede Gözler ÖYK'da

Başbakan Erdoğan'ın, köprü ve otoyollar ile Başkentgaz'ın ihale süreçlerine ilişkin açıklamasının ardından gözler Özelleştirme Yüksek Kurulu'nun kararına çevrildi.

yapı.com.tr/aa
İki Dev İhalede Gözler ÖYK'da

Köprü ve otoyollar ile Başkent Doğalgaz Dağıtım AŞ (Başkentgaz) gibi bazı önemli özelleştirme ihalelerinin yeniden değerlendirilebileceğinin açıklanmasının ardından gözler Özelleştirme Yüksek Kurulu'nun (ÖYK) vereceği nihai karara çevrildi.

Doğalgaz Mühendis ve Müteahhitleri ve Üreticileri Derneği Başkanı Ramazan Ergün, ''Başkentgaz bir türlü istenilen fiyat noktasına, daha doğrusu olması gereken fiyata çıkmış değil'' dedi.

"Tekrar Masaya Yatıracağız"

Geçen ay köprü ve otoyolların özelleştirme ihalesine katılan ve yeni süreci yakından takip eden Nurol Holding'in İnşaat Yönetim Temsilcisi ve İş Geliştirme Sorumlusu Emre Tokluoğlu, ''Beklentilerin nasıl şekilleneceğini takip etmek lazım. Biz de aynı şekilde, aynı şartlarda belirlenmiş bir fiyatla tekrar girip, bunun daha üstüne ne kadar çıkabiliriz, bunların hepsinin tekrar oturup masaya yatırılması lazım'' dedi.

"İyi Fiyatla Aldık"

Torunlar Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Torun, Torunlar Gıda olarak, Başkent Doğalgaz ihalesini bekledikleri rakamın üzerinde bir fiyatla aldıklarını söyledi. Torun, ''Bundan sonraki karar Özelleştirme İdaresi Başkanlığının takdiridir. Biz de gelişmeleri takip edip sürecin hukuka uygun bir şekilde tamamlanmasını bekliyoruz'' diye konuştu.

Süreç nasıl işleyecek?

Özelleştirmelerle ilgili olarak Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında Özelleştirme Yüksek Kurulu nihai kararı verecek. Kurulda, Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar ile Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım yer alacak.

http://www.yapi.com.tr/haberler/iki-dev-ihalede-gozler-oykda_104279.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!