Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Herkes İşin Kaymağını Kapma Peşinde

Yabancı şirketlerin AVM yatırımlarını değerlendiren Aziz Torun, “Herkes işin kaymağını kapma peşinde” dedi.

Herkes İşin Kaymağını Kapma Peşinde

Alışveriş Merkezi Yatırımcıları Derneği (AYD) tarafından düzenlenen 5. AVM Yatırımları Konferansı’na katılan Torunlar GYO ve Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği (GYODER) Başkanı Aziz Torun, yabancı şirketlerin Türkiye’de AVM yatırımı yapmalarını değerlendirdi. Türkiye’de AVM’lerin sürekli el değiştirdiğini söyleyen Torun,  “Yabancılar büyük paralar verip arsa aldı, perakendeciye dekorasyonu bedava yaptı ve hatta bir yıl kira vermesen de olur dedi. Sonra yabancı o yatırımı başka yabancıya çaktı ve gitti. Yani herkes işin kaymağını kapma peşinde” dedi.

Sektör görüldüğü kadar iyi değil

Yabancıları yatırım yapmadan önce iyi analiz yapmaları konusunda uyaran Torun, “Sektörde tablo görüldüğü kadar iyi değil. Resme itibar etmeyip doğru analizler yapmak gerek” dedi.

2-3 yıl proje üretilmesin

Torun, gayrimenkul sektörünün 2-3 yıl AVM yatırımı yapmaması gerektiğini dile getirdi. Torun, bu süreçte sorunların çözümü için ortak strateji geliştirmek gerektiğini söyledi.

AVM yatırımı bina yatırımı değil

Torun, AVM yatırımının sadece bina yatırımı olmadığını belirtti. Torun, “AVM yatırımı yapacak kişiler perakendecileri ve işletmeleri yönetecek durumda olmalı. Eğer bu dönüşümü sağlayamazsak ABD’de olduğu gibi kapanan ya da fonksiyonunu yitiren AVM’ler görürüz” dedi. Perakende sektörünün AVM yatırımlarını sahiplenmediğini belirten Torun, perakendecilerin  “Bu AVM olmazda başka AVM olur” anlayışını değiştirmeleri gerektiğini söyledi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/herkes-isin-kaymagini-kapma-pesinde-_105492.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!