Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

BAŞKENTGAZ'ın Özelleştirme İhalesi Onaylandı

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı Özelleştirme Yüksek Kurulu (ÖYK), Başkent Doğalgaz Dağıtım Anonim Şirketi'nin yüzde 100 oranındaki hissesinin Torunlar Gıda Sanayi ve Ticaret AŞ'ye satışını onayladı.

yapi.com.tr / AA
BAŞKENTGAZ'ın Özelleştirme İhalesi Onaylandı

Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanan karara göre, özelleştirme kapsam ve programına alınan Başkent Doğalgaz Dağıtım Anonim Şirketi'nin yüzde 100 oranındaki hissesinin, İhale Komisyonu tarafından yapılan 25 Ocak 2013 tarihli nihai pazarlık görüşmeleri sonucunda 1 milyar 162 milyon dolar bedelle en yüksek teklifi veren Torunlar Gıda Sanayi ve Ticaret AŞ'ye ihale şartnamesi çerçevesinde satılmasına karar verildi.
    
Dün (14 Mart Perşembe) yazılı bir açıklama yapan Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, BAŞKENTGAZ ihalesinin iptal edilmediğini ve ÖYK'nın söz konusu ihaleyi onayladığını bildirmişti. Söz konusu ÖYK kararında, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın yanı sıra Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in imzası bulunuyor.
     
BAŞKENTGAZ'ın yüzde 100'ünün özelleştirilmesine yönelik 25 Ocak 2013 tarihinde yapılan özelleştirme ihalesinin nihai pazarlık görüşmelerinde, en yüksek teklifi 1 milyar 162 milyon dolar ile Torunlar Gıda Sanayi ve Ticaret AŞ vermişti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/baskentgazin-ozellestirme-ihalesi-onaylandi_105874.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!