Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

''İkinci Bir Boğaz Yapmak Çılgın Bir Proje Değil''

Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu, ''İkinci bir boğaz yapmak çılgın bir proje değil. Türkiye bunu yapabilecek güçte...'' dedi.

yapi.com.tr / AA
''İkinci Bir Boğaz Yapmak Çılgın Bir Proje Değil''

Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu, ''İkinci bir boğaz yapmak çılgın bir proje değil. Türkiye bunu yapabilecek güçte...'' dedi.

Başbakan Erdoğan'ın, daha önce çılgın proje olarak tanıtılan Kanal İstanbul projesini açıklaması üzerine bu konuda bir değerlendirme yapan Ali Ağaoğlu, projenin Osmanlı'dan bu yana düşünülen bir proje olduğunu ve ilk olarak Abdülmecit döneminde gündeme geldiğini, böyle bir kanalın yapılması için çok geç kalındığına inandığını belirtti. Ali Ağaoğlu şunları söyledi:

''İkinci boğaz projesinin ayrıntılarını henüz bilmiyoruz, göreceğiz. Dünyanın en önemli doğal mirası olan Boğaziçi'ni korumak için böyle bir projeye ihtiyaç vardı. Bölgede Hazine arazileri olduğu için maliyeti makul olacaktır. Kanaldan gemi geçişleri sayesinde elde edilecek gelirle zaten bir süre sonra maliyetini de karşılayacaktır. Mutlaka o bölgeye bir hareket getirecek ve özellikle de İstanbul'un göç sorunu nedeniyle yaşadığı sorunların azalmasına da yol açacak. Bölgedeki Hazine arazileri imara açılırsa devlet buradan elde edeceği geliri de proje yapımına aktarabilir. İkinci bir boğaz yapmak çılgın bir proje değil. Türkiye bunu yapabilecek güçte...''

ETİKETLER: kent
http://www.yapi.com.tr/haberler/ikinci-bir-bogaz-yapmak-cilgin-bir-proje-degil_87073.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!