Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

İlk Türk Bina Enerji Hizmetleri Şirketi 'Eser Esco' Kuruldu

Enerji fiyatlarının sürekli artış içinde olmasıyla binalarda enerji kullanımının en verimli hale getirilmesinin büyük önem kazandığı günümüzde, daha verimli binalar için çalışmalar sürdüren enerji hizmetleri şirketlerinin Türkiye’deki ilk yerli örneği olan Eser Enerji Yönetim A.Ş (Eser Esco) kuruldu.

yapi.com.tr
1 İlk Türk Bina Enerji Hizmetleri Şirketi 'Eser Esco' Kuruldu

Enerji fiyatlarının sürekli artış içinde olmasıyla binalarda enerji kullanımının en verimli hale getirilmesinin büyük önem kazandığı günümüzde, daha verimli binalar için çalışmalar sürdüren enerji hizmetleri şirketlerinin Türkiye’deki ilk yerli örneği olan Eser Enerji Yönetim A.Ş (Eser Esco) kuruldu. Öncelikle mevcut binaların enerji tasarrufu garantisi ile iyileştirilmesini hedefleyen Eser Esco, bu garantisiyle müşterilerinin elde edecekleri tasarrufu bankalardan kredi olarak kullanabilecekleri ve onlara ek yük getirmeden tesislerini enerji verimli ve çevreye duyarlı hale getirebilecekleri bir model üzerinde faaliyet gösterecek.

Mevcut oteller, hastaneler, alış-veriş merkezleri, okul ve üniversiteler, iş merkezleri, kamu binaları ve endüstriyel işletmeler gibi büyük yapıları hedefleyen Eser Esco, müşterilerinin binalarında enerji verimliliği etüt çalışması ve fizibilite etüdleriyle kredilendirilebilir projeler üreterek, işletmelerin herhangi bir risk üstlenmeden, ek bütçe ayırmadan enerji – bakım giderlerini azaltacakları anahtar teslimi çözümler sunacak. Eser Grubu’nun enerji ve inşaat firmalarının da desteğiyle, 'yeşil enerji' ve 'kojen-trijen' uygulamaları ile komple enerji sağlama ve yönetim hizmetleri verecek olan Eser Esco, yurtdışında uygulanan Enerji Performans Sözleşmesi (EPC), Enerji Tedarik Sözleşmesi (ESC) ve Talep Tarafı Yönetimi (DSM) çalışmalarının Türkiye’de de yaygınlaşması için çalışacak.

Türkiye’nin ilk LEED Platin Belgeli yeşil binası olan Eser Yeşil Binası’nın gerçekleştirilmesinde Eser Holding’e danışmanlık yapmış EDSM Enerji’nin ortağı ve şirket müdürü Arif Künar’ın kurucu ortağı ve Genel Müdürü olduğu Eser Esco, ayrıca Türkiye’de ve yurtdışında anahtar teslimi yeşil bina uygulamalarında da hizmet sunacak.ESER hakkında

Türkiye’nin önde gelen şirketler gruplarından biri olan ESER, inşaat, mühendislik, enerji, sanayi ve ticaret alanlarında faaliyet gösteriyor. Grubun, Orta Doğu, Orta Asya, Doğu Avrupa ve Afrika’da birçok ülkede faaliyeti bulunuyor. Binalarda enerji verimliliği konusunda Ar-Ge çalışmaları da gerçekleştiren Eser Grubu, Amerikan Yeşil Bina Konseyi tarafından verilen en yüksek dereceli yeşil bina sertifikası olan 'LEED Platinum' belgesini; kendi inşa ettiği merkez ofisi Eser Yeşil Binası ile Türkiye’de ilk defa aldı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/ilk-turk-bina-enerji-hizmetleri-sirketi-eser-esco-kuruldu_91386.html

Read Comment Section
1 Yorum Yorum Yaz
  • Eser grubunu ve Arif Künar bey'i bu konudaki çalışma ve gayretlerinden dolayı tebrik ederim. BEY-1019 YANITLA
1 yorumdan 1 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!