Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

İmar Barışı Fırsatçıları Ormanı Talan Ettiler

Gecekondulaşmanın yoğun olduğu bölgelerden biri de İzmir Buca’nın orman alanları oldu. "İmar Barışı” fırsatçılarının, 40 dönüm alandaki binlerce ağacı katlederek yerlerine 50 tane gecekondu diktiği saptandı.

yapi.com.tr
İmar Barışı Fırsatçıları Ormanı Talan Ettiler

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın 31 Aralık 2017’ye kadar inşa edilmiş yapıları kapsayan 'İmar Affı Yasası'nı fırsata çevirmek isteyenler bu tarihten sonra da kaçak yapılaşmaya girişti. Sözcü’den Gökmen Ulu’nun haberine göre; son dönemdeki gecekonduların yoğunlaştığı adreslerden biri İzmir'in Buca ilçesi oldu. Fırsatçılar, Buca'nın çeperlerindeki Kırıklar, Kaynaklar, Belenbaşı, Doğancılar ve Karaağaç mahallelerinin yeşil alanlarına hücum etti.

İzmir Orman Bölge Müdürlüğü ve Buca Belediyesi görevlileri, uydu görüntülerinden de yararlanarak bu bölgelerdeki kaçak yapıları araştırdı. İnceleme sonucunda, Kırıklar Mahallesi Delioğlan mevkiinde, Hazine'ye kayıtlı 40 dönümlük orman alanında 50 adet kaçak yapı inşa edildiği saptandı. Orman alanına kaçak yapı inşa eden şahıslar hakkında cezai işlem yapılması ve yıkım işlemleri masraflarının bu şahıslardan alınması gerekiyor.Haberi tamamına linkten ulaşılabilir.

http://www.yapi.com.tr/haberler/imar-barisi-firsatcilari-ormani-talan-ettiler_174166.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!