Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

İmar Barışına En Çok Başvuru İzmir'den Geldi

İmar Barışı’nda Türkiye’nin en fazla başvuru yapılan kenti İzmir oldu. Çevre ve Şehircilik İzmir İl Müdürü Selahattin Varan, “İzmir’deki başvurulardan devletin kasasına 1 milyar 25 milyon lira para girdi” dedi.

yapi.com.tr
İmar Barışına En Çok Başvuru İzmir'den Geldi

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından geçtiğimiz Haziran'da başlatılan ve 31 Aralık 2017 tarihinden önce kaçak yapıları kapsayan İmar Barışı yasası İzmir'de rekor kırdı. 31 Aralık 2018 tarihinde sona erecek olan düzenlemeden İzmir'de yararlananların sayısı 1 milyona yaklaştı. Sabah gazetesinde yer alan habere göre, nüfus oranlamasına göre Türkiye'de başvuru bakımından açık ara birinci olan İzmir, İstanbul ve Ankara gibi büyük şehirleri geride bıraktı. İzmir'deki başvurulardan, devletin kasanına 1 milyar 25 milyon TL para girdiğini söyleyen Çevre ve Şehircilik İzmir İl Müdürü Selahattin Varan, "Yasa kapsamına girmediği halde milat kabul edilen tarihten sonra yapılan 140 kaçak yapı ekiplerimiz tarafından bir bir tespit edilerek yıkım işlemleri gerçekleştirildi" diye konuştu.

Günde 7 bin kişi
İmar barışında İzmir'in açık ara önde olmasının en büyük sebeplerinden birisinin imar barışı uygulaması konusunda halkın doğru bilgilendirilmesi olduğunu söyleyen Varan, "Uygulamanın başladığında 200'e yakın toplantı gerçekleştirdik. Toplantılarla günde ortalama 7 bin vatandaşımıza ulaştık. Halkın algısını yükselttik ve doğru yönlendirdik. Sonuç olarak da açık ara birinciyiz" diye konuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/imar-barisina-en-cok-basvuru-izmirden-geldi_169159.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!