Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

İmar Komisyonu, Deprem Konusuna “Aceleye Gelmez” Dedi

Avcılar Belediye Başkanı Turan Hançerli, deprem riski taşıyan binaların yenilenmesi için hazırladıkları planın iki aydır komisyonda takıldığını söyledi. Komisyon Başkanı Yüksel Akyol, "Bu konuların çok acele yapılması doğru değil" diye karşılık verdi.

yapi.com.tr
İmar Komisyonu, Deprem Konusuna “Aceleye Gelmez” Dedi

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi’nin 12 Aralık Perşembe günkü oturumunda İstanbul’un en önemli gündem maddesi olan ‘deprem’ konuşuldu. Avcılar Belediye Başkanı Turan Hançerli, ilçedeki deprem riski taşıyan binaların yenilenmesinin önünü açacak imar düzenlemesinin ekim ayından beri İBB Meclis gündemine gelmemesine tepki gösterdi.

Sözcü’den Özlem Güvemli’nin haberine göre; İmar Komisyonu’na ait 79 raporun bulunduğunu belirten Turan Hançerli, “Bunlar arasında kentin güvenli olmayan yapılarını yenilemek, güçlendirmek ve depreme dayanıklı hale getirmek için hazırlanan plan notu değişikliğine ilişkin rapor yine yok.” dedi.

Komisyondan açıklama istedi
Hançerli, imar artışı talep etmeyen, yasaya uygun olarak yapılmış ama artık yenilenmesi gereken yapıların kazanılmış haklarını vermekten başka bir anlam ifade etmeyen talep konusunda komisyon üyelerinden hassasiyet isteyerek, “Komisyonun raporu neden hazırlamadığı konusunda bir açıklama yapmasının İstanbul ve Avcılar açısından yararlı olacağı kanaatindeyim.” dedi.

AKP’li Başkan: “Bu işler aceleye gelmez”
İmar ve Bayındırlık Komisyonu’nun AKP’li Başkanı Yüksel Akyol da dosyanın depremden sonra Avcılar Belediye Meclisi tarafından çok acele şekilde hazırlandığını belirterek, “Bu konuların çok acele yapılması doğru değil.” dedi.

Haberin tamamına linkten ulaşılabilir.

http://www.yapi.com.tr/haberler/imar-komisyonu-deprem-konusuna-aceleye-gelmez-dedi_176596.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!