Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

İMDER’de Cüneyt Divriş Dönemi

Türkiye İş Makinaları Distribütörleri ve İmalatçıları Birliği'nin (İMDER) 11 Şubat 2010 Perşembe günü gerçekleştirilen 4. Olağan Genel Kurulu'nda, Kurucu Başkan Rızanur Meral 8 yıldır sürdürdüğü İMDER Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini Cüneyt Divriş'e devretti. Rızanur Meral, oybirliğiyle Onursal Başkan seçildi.

yapi.com.tr
İMDER’de Cüneyt Divriş Dönemi

Türkiye İş Makinaları Distribütörleri ve İmalatçıları Birliği'nin (İMDER) 11 Şubat 2010 Perşembe günü gerçekleştirilen 4. Olağan Genel Kurulu'nda, Kurucu Başkan Rızanur Meral 8 yıldır sürdürdüğü İMDER Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini Cüneyt Divriş'e devretti. Rızanur Meral, oybirliğiyle Onursal Başkan seçildi.

SİF İş Makineleri Pazarlama Ltd. Şti Genel Müdürü Cüneyt Divriş, bayrak yarışını sürdüreceklerini, yeni iki üyeyle güçlendirilmiş yönetim kuruluyla bu güne kadar büyük başarılara ulaşarak ulusal ve uluslar arası tüm platformlarda önemli bir konuma gelen derneği çok daha ileri taşıyacak projelere imza atmayı hedeflediklerini söyledi. İMDER’in kurumsal yapısını daha da güçlendirmeyi hedeflediklerini aktaran Divriş, sektörel komitelerin sayısını arttırarak her üyenin ihtiyaçlarına uygun en doğru cevabı verecek yapıyı oluşturacaklarını dile getirdi.

Projelerine de değinen Divriş, “Eğitim alanında faaliyetleri arttırarak, ülkemizin, müşterilerimizin ve sektörümüzdeki firmaların yetişmiş eleman ihtiyacını karşılamaya destek olacağız. Müşterilerin açtığı davalarda üyelerimizin haklarını korumak için dernek çatısı altında bilirkişilik müessesesini oluşturup, bunun adli makamlarca referans alınmasını sağlayacağız. İMDER’i kamu kurum ve kuruluşları nezdinde yürüttüğü aktif çalışmaları arttırarak her platformda temsil edileceğimize inanıyorum. Başkanlık görevinin bir bayrak yarışı olduğunu, tüzüğümüzü her başkanın bir dönem görev yapacağı şekilde değiştirerek üyelerin zamanla başkanlık görevini üstlenmesini sağlamak” dedi.

Cüneyt Divriş kimdir?

1965 yılında Ankara'da doğan Divriş, 1982 yılında Ankara Koleji’ni, 1987 yılında İTÜ Gemi İnşaatı ve Deniz Bilimleri Fakültesi’ni tamamladı. 1988 yılında İstanbul Üniversitesi, İşletme İktisadi Bilimler Enstitüsü Çağdaş İşletmecilik Bölümü'nden sertifika alan Divriş, 1998 yılında da Virgini Poytechnic Institute and State University’de MBA programlarını bitirdi.

Divriş, iş hayatına 1990 yılında STFA Holding’te Yatırım Uzmanı olarak başladı. Holding bünyesinde çeşitli bölümlerde görevlendirilen Divriş, finansman koordinatör yardımcılığı görevinin ardından 1999 yılında SİF Otomotiv A.Ş.’de Genel Müdür Yardımcısı olarak göreve başladı. Divriş, 2001 yılı Kasım ayından beri SİF İş Makinaları Pazarlama Ltd. Şti.’de Genel Müdür olarak görev yapıyor. 2002 yılında kurulan İMDER’in kurucu üyeleri arasında olan Divriş, aynı zamanda İMDER’in Eğitim Komitesi Başkanlığı görevini de yürütüyordu.

2010- 2011 5. dönem İMDER Yönetim Kurulu

Cüneyt Divriş - Yönetim Kurulu Başkanı / SİF İş Mak. Paz. Ltd.Şti. 
Murat Erkmen / Borusan Makina ve Güç Sistemleri San. Tic. A.Ş.
Orhan Aydoğan / Çukurova İthalat ve İhracat Türk A.Ş.
Mustafa Yapıcı / Çukurova Makina İmlt. ve Tic. A.Ş
Taner Sönmezer / Çukurova Ziraat End. ve Tic. A.Ş.
Şükrü Eltutar / ENKA Pazarlama İhracat İthalat A.Ş.
Merih Özgen / Hidromek Hidrolik ve Mekanik Makina İmal. San. Tic. Ltd. Şti.
Tamer Öztoygar / HMF Makina Servis San. ve Tic. A.Ş.
Can Elvanlıoğlu / Mastaş Makina San. ve Tic. A.Ş.
Rızanur Meral / SANKO Makina Paz. ve Tic. A.Ş.
Taner Köseler / TEMSA Global Sanayi ve Tic.A.Ş.
Mahir Hocaoğlu / VOLVO Otomotiv Türk Ltd. Şti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/imderde-cuneyt-divris-donemi_76684.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!