Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

İMSİAD: Konut Almak Zorlaşacak

İnşaat Müteahhitleri Sanayici ve İşadamları Derneği (İMSİAD) Başkanı Adil Gökçadır, konutlarda KDV uygulamasına getirilen yeni düzenlemeyi değerlendirdi.

yapi.com.tr / AA
İMSİAD: Konut Almak Zorlaşacak

İnşaat sektörünün lokomotif olma özelliğinden dolayı farklı değerlendirilmesi gerektiğini ifade eden Adil Gökçadır, ''KDV'deki artış mecburen konut fiyatlarına yansıtılacak. Dolayısıyla konut almak zorlaşacak'' ifadesini kullandı. Gökçadır, yaşam tarzı ve fiyat uygunluğu bakımından küçük dairelere daha çok talep olduğuna dikkati çekerek, şunları kaydetti:

''Bu karar, mevcut stokların erimesine bir süre yardımcı olabilir gibi düşünülse de inşaat sektöründe özellikle küçük dairelerde fiyat artışlarına ve genelde konut pazarında olumsuz gelişmelere neden olacağı yönündedir. Bu durum sektördeki canlılığa sekte vuracak gibi görünmektedir. Ayrıca KDV oranlarının artması ile kayıt dışılığın önlenmesi mücadelesinin bir yara daha alma riski vardır.''

Gökçadır, deprem riski altında dönüşüme tabi olacak alanların bu uygulamadan muaf tutulmasının kentsel dönüşüm sürecine olumlu etkisi olacağını ifade etti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/imsiad-konut-almak-zorlasacak_103723.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!