Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Yeni KDV Oranları Konut Stoğunun Eritilmesinde Fayda Sağlayacak

Maliye’nin 2013 yılı Ocak ayı itibariyle yürürlüğe koyduğu yeni KDV uygulamasını değerlendiren Dumankaya İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Uğur Dumankaya, " 800 bine yaklaşan konut stoğunun eritilmesi için de bir fırsat olabilir" dedi.

yapi.com.tr
Yeni KDV Oranları Konut Stoğunun Eritilmesinde Fayda Sağlayacak

Yeni KDV oranlarının geçerlilik tarihinin 2013 Ocak ayı olmasının belirsizliği ortadan kaldırdığını vurgulayan Uğur Dumankaya, "Yüzde 8 ve 18 olarak belirlenen yeni KDV oranları, 800 bine yaklaşan konut stoğunun eritilmesi için de bir fırsat olabilir. Bu anlamda son derece faydalı bir uygulama olarak değerlendirebileceğimiz KDV uygulaması, yeni konut projelerine olan talebi azaltacaktır" şeklinde konuştu.

KDV oranlarının rayiç bedellere göre belirlenecek olmasının da yeni uygulamayı önemli hale getiren başlıklardan biri olduğunu ifade eden Dumankaya, ancak birçok belediyede rayiçlerin piyasa değerinden bile yüksek olduğunu ve bu konunun sektörü olumsuz etkileyebileceğini belirtti ve "Bu ve bunun gibi diğer sektörü olumsuz etkileyecek başlıklarda revizeler yapılması gerektiğini düşünüyoruz" dedi.


Dumankaya, şu an yapmakta oldukları tüm projelerin yeni kanundan etkilenmeyeceğini, projelerin ruhsatları daha önceden alındığı için müşterilere yansıyacak herhangi bir KDV farkı olmadığını da sözlerine ekledi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/yeni-kdv-oranlari-konut-stogunun-eritilmesinde-fayda-saglayacak_103689.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!