Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

İnciraltı Yat Limanı Projesi Gerçekleştirilemiyor

Bakanlık'tan yapılan açıklamaya göre, İnciraltı Yat Limanı Projesi 1'inci derece sit alanı içerisinde olması sebebiyle gerçekleştirilemeyecek.

yapi.com.tr/AA
İnciraltı Yat Limanı Projesi Gerçekleştirilemiyor

İnciraltı Yat Limanı Projesi'nin Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) ve imar planı onay aşamasında 1. derece sit alanı içerisinde olması sebebiyle Tabiat Varlıkları Koruma Kurulu tarafından verilen olumsuz görüş nedeniyle projenin gerçekleştirilemediği bildirildi.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, son günlerde bazı basın yayın organlarında İzmir İnciraltı ve Karşıyaka yat limanları ile ilgili haberlere yer verildiğine dikkat çekilerek, haberlerin incelendiği ve bir açıklama yapılmasının gerekli görüldüğü belirtildi.

İnciraltı Yat Limanı Projesi'nin ÇED ve imar planı onay aşamasında 1. derece sit alanı içerisinde olması sebebiyle Tabiat Varlıkları Koruma Kurulu tarafından verilen olumsuz görüş nedeniyle proje gerçekleştirilemediği ifade edilerek, şunlar kaydedildi:

"Karşıyaka Yat Limanı Projesi bakanlığımızca teklif edilen imar planı onay aşamasındayken İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından olumsuz görüş verilmiş ve projenin belediyeden gelen istek doğrultusunda Mavişehir tarafına kaydırılması planlanmıştır. Ancak Karşıyaka Belediyesi Belediye Meclisi de Yat Limanı Projesi’nin oy birliği ile uygun bulunmadığını belirtmiştir. Bu sebeplerden dolayı Karşıyaka Yat Limanı’na ait imar planı teklifleri geri çekilmiştir. Bakanlığımızın bu projelerle ilgili bir iptal kararı bulunmamaktadır. Bayraklı Limanı ve Şakran Limanı ile ilgili çalışmalar devam etmektedir."

http://www.yapi.com.tr/haberler/inciralti-yat-limani-projesi-gerceklestirilemiyor_127076.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!