Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

İnegöl'e Dev Mobilyakent

Bursa İnegöl’de kentin marka değerini yükseltecek ve dev bir mobilya alışveriş merkezi olacak Mobilyakent’in kurulması için çalışmalara başlandı.

yapi.com.tr
İnegöl'e Dev Mobilyakent

İnegöl Mobilyakent inşaatı için 20 milyon dolarlık finansman anlaşması, Türkiye Finans ile S.S. Mobilyakent Kooperatifi arasında imzalandı. Anlaşmanın imza töreni, 6 Eylül Perşembe günü S.S. Mobilyakent Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı ve Saloni Mobilya Genel Müdürü Haluk Özbek, Başkan Yardımcısı ve Rendi Mobilya Yönetim Kurulu Üyesi Zeki Kavaz ve Türkiye Finans İnegöl Şube Müdürü Yakup Yavuz’un katılımıyla gerçekleştirildi.

Anadolu genelinde KOBİ’lerle yaptıkları işbirliklerine büyük önem verdiklerini belirten Türkiye Finans Genel Müdürü Derya Gürerk, “İnegöl ekonomisinin lokomotif sektörü mobilyacılık. Kent bu konudaki yüz yılı aşkın tecrübesiyle Türkiye’nin mobilya başkenti olma yolunda hızla ilerliyor. Mobilya üretiminde sektörün öncülerinin de yer aldığı S.S. Mobilyakent Kooperatifi’ni desteklediğimiz bu yatırım, bizler için çok önemli. KOBİ’lere destek olarak reel ekonomiye katkıda bulunmaktan ve İnegöl’e Mobilyakent’i kazandırmaktan büyük mutluluk duyuyoruz” diye bilgi verdi.     

Daimi mobilya fuarı niteliği taşıyacak

İnegöl – Ankara yolu üzerinde kurulacak Mobilyakent, 108 bin metrekarelik kapalı alana sahip 48 büyük, 7 küçük olmak üzere 55 mobilya mağazasından oluşacak. AVM, yılın tüm aylarında açık kalacak kapalı bir alışveriş merkezi olacak. Daimi mobilya fuarı niteliği taşıyacak Mobilyakent, toptan ve perakende olarak yurtiçi ve yurtdışındaki müşterilere hitap edecek. Proje içerisinde, davetlilerin konaklanması için 120 yatak kapasiteli ve 4 yıldızlı otel inşa edilmesi de planlanıyor. Mobilyakent’te 400 araç kapasiteli otopark da yer alacak. Mobilyakent’in inşaatının 12 ay içerisinde tamamlanması ve Eylül 2013’te faaliyete geçmesi hedefleniyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/inegole-dev-mobilyakent_102045.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!