Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

ING Bank'tan İBB'ye 'Ulaşım' Kredisi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile İNG Bank, Haliç Metro Geçiş Köprüsü, Kadıköy-Kartal Metro İnşaatı ve muhtelif projelerde kullanılmak üzere 67,5 milyon Euro tutarında kredi anlaşması yaptı. Saraçhane Başkanlık Sarayı’nda gerçekleşen toplantıda ING Bank Türkiye İcra Kurulu Başkanı Wilfred Nagel, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’a

yapi.com.tr
ING Bank'tan İBB'ye 'Ulaşım' Kredisi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile İNG Bank, Haliç Metro Geçiş Köprüsü, Kadıköy-Kartal Metro İnşaatı ve muhtelif projelerde kullanılmak üzere 67,5 milyon Euro tutarında kredi anlaşması yaptı. Saraçhane Başkanlık Sarayı’nda gerçekleşen toplantıda ING Bank Türkiye İcra Kurulu Başkanı Wilfred Nagel, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’a Baring Brothers Bank’ın 1909 yılında İstanbul Belediyesi’ne verdiği krediye ilişkin sözleşmenin özel bir kopyasını da hediye etti.

Törende konuşan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, 101 yıl önce alınan kredinin devlet garantisiyle imzalandığını, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin şimdiki kredi anlaşmasında sadece belediyenin imzasının yeterli olduğunu ve Hazine garantisi gerekmediğini vurgulayarak, “Bu büyük bir başarıdır ve gurur vericidir. Belediyemiz ve şirketlerimiz bir holding gibi çok büyük yatırımlar yapıyor. Bu nedenle İstanbul’a kredi vermek, partner olmak, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’yle iş yapmak bütün firmalar için ayrı bir referans kaynağıdır diye düşünüyorum. İstanbul’da çalışan bir firma dünyada kendisine daha farklı bir pazar bulacaktır. İstanbul’a yıllarca hizmet eden Galata Köprüsü’nün ardından aynı hatta inşa edilen Haliç Metro Köprüsü’ne destek veren kredi belgeleri İstanbul için önemli arşiv oluşturacak” dedi.

Nagel; “İstanbul’a hizmet etmek bizim için onur”

İNG Bank Türkiye İcra Kurulu Başkanı Nagel de konuşmasında İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile bir asra dayanan işbirliğinin kendileri için onur olduğunu belirterek, “İstanbul gibi dünyanın en önemli ve en güzel şehirlerinden biri olan bir şehre hizmet etmek bizim için onurdur. İnsanlık için yaptığımız hizmet, İstanbul’un gelecekteki gelişmesinin yürüyüşleridir” dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin metro ve köprü gibi büyük projelerinin bir parçası olmaktan büyük mutluluk duyduklarını ifade eden Nagel, “Yıllar önce İstanbul Belediyesi ile Türkiye arasındaki ilişki verimli ve etkiliydi. 101 yıl önce dünyanın en büyük ve en güzel şehirlerinden bir tanesi olan İstanbul’da bugün de çok hızlı değişikler yaşanıyor. İstanbul’un bugünkü başarısı esneklik ve rekabet unsurlarını gösteriyor. Türkiye çok önemli, dünyadaki en çekirdek ülkelerden bir tanesi. Avrupa içinde genç nüfusu var, ekonomisi hızla gelişiyor ve heyecan verici piyasası var. İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile son 10 yıl içinde 3 büyük proje gerçekleştirdik. Belediyeniz ile ilişkilerimiz oldukça derin” diye konuştu.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Mali İşlerden Sorumlu Genel Sekreter Yardımcısı Ali Altıntaş ise İstanbul gibi büyük kentlerin yatırım harcamalarının çok önemli bir bölümünü ulaşım yatırımlarının oluşturduğuna dikkat çekerek, “Bu büyük projelerin finans açısından mutlaka yıllara yayılmış şekilde kredilendirilmesi gerekiyor” dedi. Törende Wilfred Nagel tarafından Baring Brothers Bank’ın 1909 yılında İstanbul Belediyesi’ne verdiği krediye ilişkin sözleşmenin özel bir kopyası İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’a hediye edildi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/ing-banktan-ibbye-ulasim-kredisi_86422.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!