Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

İnşaat İşçisine 'Güvenli Kostüm' Fuarı Geliyor

Pek çok koruyucu ekipmanın sergileneceği iş sağlığı fuarının ikincisi 31 Ekim-03 kasım 2008 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Gayrimenkul sektörü Türkiye'deki büyümesini sürdürürken, ülkedeki şantiye sayısı da her geçen gün artıyor.

yapi.com.trPek çok koruyucu ekipmanın sergileneceği iş sağlığı fuarının ikincisi 31 Ekim-03 kasım 2008 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Gayrimenkul sektörü Türkiye'deki büyümesini sürdürürken, ülkedeki şantiye sayısı da her geçen gün artıyor.

İş kazaları yoğun

Kayıtdışı çalışan sayısının çok yoğun olması nedeniyle Türkiye'de kaç inşaat işçisi olduğuna dair kesin bir rakam söylemek bugüne dek mümkün olmamış. Ancak iş sağlığı kayıtlarına bakıldığında en fazla iş kazası geçiren meslek gruplarından birinin inşaat işçileri olduğu görülüyor. Sigortalı işçilere ait verileri açıklayan Sosyal Sigortalar Kurumu'na (SSK) göre, 2005 yılında Türkiye'de meydana gelen iş kazası sayısı 73 bin 923 olarak gerçekleşmiş.

Yeni ekipmanlar tanıtılacak

31 Ekim tarihinde İstanbul Harbiye'deki Askeri Müze'de ziyarete açılacak olan İş Güvenliği ve Sağlığı Fuarı'na 19 ülkeden (Amerika, Avustralya, Belçika, İngiltere, İsviçre, İtalya, Fransa, Hong Kong, Kanada, Danimarka, Polonya, Almanya, İsveç, Hollanda, Ukrayna, Romanya, Pakistan ve Çin) 156 firma katılacak. Fuar alanındaki standların yüzde 90'ında kişisel koruyucu donanımlar sergilenecek. Baş koruyucuları, göz ve yüz koruyucuları, solunum yolları koruyucuları, işitme yolları koruyucuları, el koruyucuları, gövde koruyucuları, ayak koruyucuları ve yüksekten düşmeyi önleme ekipmanlarının sergileneceği fuarda, son teknoloji ile geliştirilen iş güvenliği elbiseleri ve ergonomik ekipmanlara da yer verilecek.

http://www.yapi.com.tr/haberler/insaat-iscisine-guvenli-kostum-fuari-geliyor_63545.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!