Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

İnşaat Sektörü Hala Krizden Çıkamadı

Alanya Ticaret ve Sanayi Odası'nda (ALTSO) yapılan 'İnşaat ve Emlak Sektörü İstişare Toplantısı'nda, inşaat sektöründe bir kriz yaşandığı ve bunun bir an önce aşılması gerektiği vurgulandı.

Akşam Gazetesi/Pazarlanya Ticaret ve Sanayi Odası'nda (ALTSO) yapılan 'İnşaat ve Emlak Sektörü İstişare Toplantısı'nda, inşaat sektöründe bir kriz yaşandığı ve bunun bir an önce aşılması gerektiği vurgulandı. Toplantının açılış konuşmasını yapan ALTSO Başkanı Kerim Taç, 1980'li yıllarda gelişmeye başlayan turizm sektörü ile birlikte sürekli önemli bir sektör konumuna gelen inşaat sektörünün günümüzde çeşitli nedenlerden dolayı kriz yaşadığını belirtti. ALTSO Başkanı Kerim Taç; 'Neredeyse bir yılı bulan bu süreç, şu anda sonuçlanmasına ve yabancıların bölgemizde mülk edinimi konusunda yaşanan yasal engellerin büyük oranda ortadan kalkmasına rağmen sektör canlanamamıştır' dedi. Sektörde yaşanan krizden çıkılabilmesi için bazı önlemlerin alınması gerektiğini ifade eden Taç, 'Bu krizden çıkabilmemiz için öncelikle, güven sorununu çözmeli, yabancıların mülk edinmesi ile ilgili yasayı, ulusal çıkarlarımız doğrultusunda yeniden gözden geçirmeli, daha önce konut almış olanların yaşadığı alt yapı ve diğer konulardaki sorunları çözülmelidir' diye konuştu.

Almanlar İlk Sırada
Alanya'daki inşaatlarla ilgili rakamlarda veren Taç, yabancılara şu ana kadar 9 bin civarında bağımsız alan satışı yapıldığına dikkat çekerek, 'Yapılan bu satışların yüzde 40'ı Almanlara, yüzde 18'i Hollandalılara, yüzde 10'u Danimarkalılara ve kalanı da diğer ülkelere yapılmıştır' dedi. ALTSO Başkanı Taç, Türkiye'de en çok Almanların oturma izni aldığını kaydetti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/insaat-sektoru-hala-krizden-cikamadi_46303.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Çuhadaroğlu S 50 Sistemi

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!