Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

'İTO Organize Etsin İnşaatları Durduralım'

İstanbul Ticaret Odası'nın dün yapılan Meclis toplantısı çarpıcı bir öneriye sahne oldu. Emlak sektöründe yaşadıkları sorunları dile getirmek üzere söz alan Kibritçi İnşaat'ın patronu Ahmet Kibritçi "İnşaatları durduralım" dedi.

Sabah Gazetesib>İstanbul Ticaret Odası'nın dün yapılan Meclis toplantısı çarpıcı bir öneriye sahne oldu. Emlak sektöründe yaşadıkları sorunları dile getirmek üzere söz alan Kibritçi İnşaat'ın patronu Ahmet Kibritçi "İnşaatları durduralım" dedi. Enflasyonun kat kat üzerinde oranlarda demir ve betona zam geldiğini belirten Kibritçi, "İTO bize önderlik etsin inşaatlar dursun. Bakalım demir ve çimentocular kime satacak" diye konuştu. Kibritçi, "Üretimde kullandığımız girdilere yüzde 60-65 oranında zam geldi. İki ay vadeli beton ve demir alabilirken şimdi peşin para isteniyor. Üstelik yine de mal alamıyoruz" diyerek üreticileri eleştirdi.

'Zam yapmayalım enflasyon olmasın'
İstanbul Ticaret Odası (İTO) Yönetim Kurulu Başkanı Murat Yalçıntaş, piyasalarda yaşanan gelişmelere ilişkin, "Döviz ve borsadaki para faize kaçacak. Talep bir miktar kısılacak" dedi. Yalçıntaş iş dünyasının ne yapması gerektiğini ise şöyle açıkladı: "Ayağımızı yorganımıza göre uzatacağız" Yalçıntaş, İTO'nun Haziran ayı Olağan Meclis Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, Türkiye ekonomisindeki son gelişmeleri değerlendirdi. Siyasi ve ekonomik istikrarın birlikte gittiğini belirten Yalçıntaş, şöyle devam etti: "Herkese görevler düşüyor. Hükümetin de önemli görevleri var. Ana ürünlere zam yapılmaması gerekir.''

http://www.yapi.com.tr/haberler/ito-organize-etsin-insaatlari-durduralim_46273.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!