Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

"İnşaat Sektöründe Demir Yangını"

İnşaat demiri fiyatlarındaki artışın enflasyon değerinin çok üstünde bir orana tırmandığını savunan Türkiye Resmi Sektör İnşaat Müteahhitleri İşveren Sendikası (Türk-İnşa), inşaat sektöründe demir yangınının sürdüğüne dikkat çekti ve söz konusu olumsuz tabloyu ortadan kaldıracak önlemlerin alınması gerektiğini açıkladı.

yapi.com.tr
"İnşaat Sektöründe Demir Yangını"

İnşaat demiri fiyatlarındaki artışın enflasyon değerinin çok üstünde bir orana tırmandığını savunan Türkiye Resmi Sektör İnşaat Müteahhitleri İşveren Sendikası (Türk-İnşa), inşaat sektöründe demir yangınının sürdüğüne dikkat çekti ve söz konusu olumsuz tabloyu ortadan kaldıracak önlemlerin alınması gerektiğini açıkladı. Yazılı bir açıklama yapan Türk-İnşa, 2010'un Ocak ayında tonu 760 TL (+KDV) olan demir fiyatlarının 2011'in Mayıs ayında1280 TL'ye (+KDV) çıktığına değinerek, kronik bir hal alan artışın sektörü olumsuz etkilediği belirtildi.
    
Bazı önlemler alınmasının gerekliliğine işaret edilen açıklamada özetle şunlara dikkat çekildi:

"İhalelere ait yaklaşık maliyetler yıl başı fiyatları baz alınarak hesaplanmaktadır. Teklif Birim Fiyat, Anahtar Teslimi yöntemi ile yapılan ihaleler ve diğer serbest piyasa sözleşmeleri, bütçe makro ekonomik politika verileri göz önüne alınarak gerçekleştirilmektedir. Meslektaşlarımız risk analizlerini makul koşullar ve bu doneler çerçevesinde oluşturmaktadırlar.
     
Her yıl yaşanmaya başlanan bu olumsuz tabloyu ortadan kaldıracak önlemlerin alınması gerekmektedir. Bunun için, sözleşmelerinde yer almasa dahi demir fiyat farkı verilmesi için kamusal irade hareke geçmelidir. Bu gün demirde canlı yaşanan koşullar da göstermektedir ki, artık 'inşaat sektörüne özel' bir enflasyon katsayısı belirlenmelidir".

http://www.yapi.com.tr/haberler/insaat-sektorunde-demir-yangini_88681.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!