Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

İnşaat Sektöründe Güven Erozyonu

Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TÜİK) Sektörel Güven Endeksi verilerine göre inşaatta sektörel güven bir ayda yüzde 6.9 azalarak 81.32’den 75.75 değerine düştü.

yapi.com.tr
İnşaat Sektöründe Güven Erozyonu

TÜİK sektörel güven endeksleri 0 - 200 aralığında değer alıyor. Endeksin 100’den büyük olması sektörün mevcut ve gelecek döneme ilişkin iyimserliğini; 100’den küçük olması ise kötümserliği gösteriyor.

TÜİK 2016 Kasım ayı Sektörel Güven Endeksleri’ni açıkladı. Buna göre Ekim ayında 81.32 olan mevsim etkilerinden arındırılmış inşaat sektörü güven endeksi Kasım ayında yüzde 6.9 azalarak 75.75 değerine geriledi.

İnşaat sektörü güven endeksindeki bu azalış; gelecek üç aylık dönemde “toplam çalışan sayısında” artış bekleyen girişim yöneticisi sayısının azalmasından kaynaklandı. “Alınan kayıtlı siparişlerin mevcut düzeyini” mevsim normalinin üzerinde değerlendiren girişim yöneticisi sayısı ise arttı.

İnşaat sektöründe bir önceki aya göre; toplam çalışan sayısı beklentisi endeksi yüzde 11.3 azalırken, alınan kayıtlı siparişlerin mevcut düzeyi endeksi yüzde 0.2 arttı.

 

http://www.yapi.com.tr/haberler/insaat-sektorunde-guven-erozyonu_152206.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!