Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

İnşaat Sektörüne Teşvik Verilmeli

Tüm İnşaat Müteahhitleri Federasyonu (TMF) Genel Başkan Yardımcısı Barış Aydın, “Türkiye'nin lokomotif sektörü olan inşaat sektörüne destek verilmesi sektörün gelişimi için ve Türkiye ekonomisi için son derece önemli” dedi.

Hürriyet Ankara
İnşaat Sektörüne Teşvik Verilmeli

STRONG>TMF Genel Başkan Yardımcısı, “Türkiye'nin lokomotif sektörü olan inşaat sektörüne destek verilmesi sektörün gelişimi için ve Türkiye ekonomisi için son derece önemli” dedi.

Tüm İnşaat Müteahhitleri Federasyonu (TMF) Genel Başkan Yardımcısı Barış Aydın, inşaat sektörünün kriz sonrasında yeniden eski günlerine dönme çabasında olduğunu belirterek, hükümetten sanayi sektörüne verilen teşviklerin, inşaat sektörüne yansıtılmasını istedi. TMF Genel Başkan Yardımcısı Aydın, yaptığı yazılı açıklamada, yaşanan küresel krizin inşaat sektörünü çok etkilediğini belirterek, sektörün yeniden eski günlerine dönmenin çabasında olduğunu kaydetti.

Lokomotif  mutlaka hızlanır

Aydın, krizin olumsuz etkilerini yok etmeye çalışan inşaat sektörünün bu konuda Hükümetten de yardım beklediğini ifade ederek, konut sektöründe arz-talep dengesinin yeniden kurulmaya çalışıldığına dikkat çekti. Aydın, “Hükümetten beklentimiz sektörü canlandırmaya yönelik bir takım kolaylıklar getirmesidir. Sanayi ve turizm sektörlerine üretim ve yatırım teşviklerinin Türkiye'nin lokomotif sektörü olan inşaat sektörüne de verilmesi sektörün gelişimi için ve Türkiye ekonomisi için son derece önemli. Özellikle sanayi üretimindeki teşviklerin, inşaat sektörüne yansıtılması en büyük talebemizdir. Bunu sağlarsak lokomotif hızlanır” dedi.

Ekonomiye de katkı sağlayacak

Türkiye'de inşaat sektörünün rahatlamasının Türkiye ekonomisine büyük katkı sağlayacağını vurgulayan Aydın, özellikle son yıllarda yaşanan küçülmeye dikkat çekti. Aydın, “İnşaat sektörü istihdamda, üretimde hızla kan kaybediyor. 2004-2005-2006-2007 yıllarında Türkiye ekonomisi inşaat sektörü dışında büyümesi ortalaması yüzde 3 iken yine aynı yıllarda inşaat sektörünün yüzde 20'lerin üzerindeki büyümesiyle ile Türkiye ekonomisini tek başına ayağa kaldıran bir sektör dedi.

Sektöre gereken önemi vermeliyiz

Aydın, “Ekonomimizin gerilemeden, sürekli yukarılara doğru çıktığını görmek istiyorsak; inşaat sektörüne gereken önemi vermemiz gerekiyor” dedi. Yönetim olarak Sanayi ve Ticaret Bakanını ziyaret ettiklerini belirten Aydın, ziyarette sektör ile ilgili federasyon tarafından belirlenen, 10 maddeden oluşan bir sorun ve talep bildirgesi Bakana sunduklarını ifade etti. Aydın “Sanayi ve turizm sektörlerine üretim ve yatırım teşviklerinin Türkiye'nin lokomotif sektörü olan inşaat sektörüne de verilmesi sektörün gelişimi için ve Türkiye ekonomisi için önemi vurgulandık.”

ETİKETLER: kurum
http://www.yapi.com.tr/haberler/insaat-sektorune-tesvik-verilmeli-_81704.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!