Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

İnşaatçılar Sıkıntılı

İzmir’de inşaat sektörünün önde gelen isimleri, Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Nükhet Hotar’la bir araya geldi. Buluşmayı düzenleyen Ticaret Odası İnşaat Sektör Kurulu Başkanı Necip Nasır, sektörün en önemli sorunu olarak zorunlu sığınak uygulamasını gösterdi. Nasır, geçtiğimiz günlerde Ankara’ya gittiklerini, ilgili bakanlarla ve

Milliyet EGE
İnşaatçılar Sıkıntılı

İzmir’de inşaat sektörünün önde gelen isimleri, Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Nükhet Hotar’la bir araya geldi. Buluşmayı düzenleyen Ticaret Odası İnşaat Sektör Kurulu Başkanı Necip Nasır, sektörün en önemli sorunu olarak zorunlu sığınak uygulamasını gösterdi.  

Nasır, geçtiğimiz günlerde Ankara’ya gittiklerini, ilgili bakanlarla ve milletvekilleriyle görüştüklerini, dosya sunduklarını hatırlattı. Nasır, sığınak sorununa çözüm bulunmasını beklediklerini dile getirdi, şunları söyledi: “İşlevi olmamasına rağmen inşaat firmalarına ve tüketiciye ek maliyet getiriyor. Savaş dönemleri için özel sığınaklar inşa edilmeli. Bunları bizlerin yapması mümkün değil. Çünkü etkili bir sığınağın pek çok detay içeren projesi olur ve maliyetli yatırım gerektirir. Her binaya yapılması da imkansız.”

‘Bu yükten bizi kurtarın’

Necip Nasır, sığınak yükünden artık kurtulmak istediklerini anlattı, “Yerel yönetimler veya devlet tarafından amacına uygun olarak inşa edilmesi gerekiyor. Bu konuda ilgili kurumlar da yönetmelikte düzenleme isteğimizi yerinde buldu. Şu anda konu Bayındırlık ve İskan Bakanlığı’nda” diye konuştu. Hotar da inşaatçılara destek sözü verdi, takip edeceğini kaydetti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/insaatcilar-sikintili_75023.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Knauf Alçı Sıvalar

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!