Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

İnşaatçılardan TL İle Konut Alanlara Destek!

İnşaat Müteahhitleri Konfederasyonu, üyelerine dövizini bozdurup Türk lirası (TL) ile konut alanlara 'yüzde 2 indirim' yapacaklarını duyurdu.

yapi.com.tr
İnşaatçılardan TL İle Konut Alanlara Destek!

Yeni Şafak’ın haberine göre, İnşaat Müteahhitleri Konfederasyonu (İMKON) Genel Başkanı ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) İnşaat Müteahhitleri Meclisi Başkanı Tahir Tellioğlu, ülke ekonomisinin düzlüğe çıkıncaya kadar uyanık ve siperde kalınması gerektiğinin altını çizerek, üyelerine dövizli satışlarınızı TL ile yapın çağrısında bulundu. Konfederasyon, TL ile konut alanlara yüzde 2 indirim yapacaklarını duyurdu.Tellioğlu, milletin 15 Temmuz gecesi ülkeyi işgal için harekete geçenlere karşı konfederasyon üyeleriyle başlattığı seferberlik hareketinin, ekonomiye yapılan saldırılara karşı da aynen varlığını koruduğunu belirtti.

Dövizin bizim Vatan, Bayrak ve Millet sevgimizin üzerinde olmadığını küresel güçlere göstermemiz gerektiğini söyleyen Tellioğlu, İMKON satışlarımızın bir kısmı da olsa dövizden TL'ye çevirterek, TL'yi destekleme kararı alırken; diğer taraftan hükümete çağrı yaparak, bir an önce müteahhitlik hizmet kanunu çıkartılarak müteahhitlik sektöründeki çürükleri ayıklayarak sağlıklı bir müteahhit kadrosuyla devleti müşavirlik desteğiyle sektörü daha güçlü bir şekilde yurtdışına taşınması, uluslararası müteahhitlik sektöründen daha fazla pay alarak, ülkemize daha çok döviz getirme gayreti içerisinde olacağız. Gün milli olan her şeyle birlikte; Türk lirasına, ekonomimize ve vatana sahip çıkma günüdür. Çünkü bir biliyoruz ki vatan varsa özgürlük vardır, refah vardır, iyi bir gelecek ve ekonomi vardır" diye konuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/insaatcilardan-tl-ile-konut-alanlara-destek_152591.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!