Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

İnşaatçıların Gözü Irak'ta

Türkiye İnşaat Sanayicileri İşveren Sendikası (İNTES) Başkanı Şükrü Koçoğlu, Irak'ı Türk inşaat sanayicileri olarak 6 ay içerisinde yaşanır bir hal

Dünyab>Türkiye İnşaat Sanayicileri İşveren Sendikası (İNTES) Başkanı Şükrü Koçoğlu, Irak'ı Türk inşaat sanayicileri olarak 6 ay içerisinde yaşanır bir hale getirebileceklerini söyledi. Koçoğlu, bu konuda hükümeti de uyararak, "Hükümet, Irak'ın yeniden inşa edilmesi konusunda hiç zaman geçirmeden gerekli adımları atmalı ve inşaat sanayicilerine destek vermelidir" dedi.
Koçoğlu yaptığı yazılı açıklamada, hükümetin Irak'ın yeniden inşa edilmesi konusunda hiç zaman geçirmeden gerekli adımları atması gerektiğini vurgularken, hükümetin inşaat sanayicilerine destek vermesi gerektiğini belirtti.

Irak'ın yeniden imarıyla, inşaat sanayicilerinin atıl durumda olan yetişmiş işgücü ve makine parkına yeniden işlerlik kazandırılabileceğini, bu konuda projelendirme teknik müşavirliği hizmeti de verilerek, hızlı bir şekilde plan ve proje aşamasına gelinebileceğini kaydeden Koçoğlu, şöyle devam etti:

"İnşaat sanayicilerinin bilgi, birikim ve becerisi Irak'ın altı ay içinde yaşanır hale gelmesini sağlayacak kadar yüksektir. Hükümet bu konuda hızlı kararlar alırsa, iki yıl içinde tüm fonksiyonları ile işleyen yepyeni bir Irak yaratmak mümkün olabilir. İnşaat sanayicilerinin elinde bulunan onbinlerce makine kapasitesiyle Irak'ın onarılmaya muhtaç tüm karayollarını göz açıp kapayıncaya kadar asfaltlayabilir, yıkılmış görkemli binaları yeniden inşa edebilir, stratejik ağırlık taşıyan yapıları yeniden kurabiliriz."

Halen İNTES üyelerinin yurtdışında otoyol, tünel köprü, demiryolu, liman, iskele, rıhtım, havaalanı ve bina gibi devam etmekte olan projelerinin bulunduğuna işaret eden Koçoğlu, son 15 yılda sektörün gücünü tüm dünyaya kanıtladığına dikkati çekti.

Koçoğlu, "İnşaat sanayicilerinin bugüne kadar yurtdışında ulaştıkları başarı, bundan sonra yapılacaklar açısından önemli bir referans olacaktır. Irak'ın imarında bize verilecek olan görev, Türkiye'de adeta durma noktasına gelen sektörün kanayan yarasına da merhem olabilir" dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/insaatcilarin-gozu-irakta_4003.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!