Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

‘İnsanlar Aya Çıkıyor Anıt Yıkmak Ne ki?’

Erzurum 1. İdare Mahkemesi’nin durdurma kararından önce gazetecilerin yıkımla ilgili sorularını yanıtlayan Kars Belediye Başkanı Nevzat Bozkuş, “Yıkım zor olmayacak mı?” şeklindeki sorumuzu “İnsanlar uzaya çıkıyor, anıtı yıkmak ne ki...” şeklinde yanıtladı.

Cumhuriyet Gazetesi
‘İnsanlar Aya Çıkıyor Anıt Yıkmak Ne ki?’

Erzurum 1. İdare Mahkemesi’nin durdurma kararından önce gazetecilerin yıkımla ilgili sorularını yanıtlayan Kars Belediye Başkanı Nevzat Bozkuş, “Yıkım zor olmayacak mı?” şeklindeki sorumuzu “İnsanlar uzaya çıkıyor, anıtı yıkmak ne ki...” şeklinde yanıtladı. Bozkuş şöyle konuştu: “Çok zor bir şey değil. İnsanlar uzaya çıkıyor artık yani... Anıtı yıkmak ne ki? Teknik olarak çalışacaklar, iş getirecekler. Parça parça kesilip aşağıya anılacak. 10’un üzerinde firmanın teklifi var. Dosya alınmış. Teklif verenler arasında Karslı hemşerilerimiz de var. Teminata kim uyarsa, o kazanır.”

Kars Belediyesi, mahkemenin durdurma kararından önce, anıtın yıkımı için “en az 5 yıl deneyimli” inşaat mühendisi ile “en az 3 yıl deneyimli” makine mühendisi arıyordu. Kars Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’nce açılan “İnsanlık Anıtı’nın Kaldırılması İhalesi” için, firmalarda şu şartlar aranmıştı: “1 adet en az beş yıl deneyimli inşaat mühendisi, 1 adet en az üç yıl deneyimli makine mühendisi veya teknikeri...”

ETİKETLER: kurum kent
http://www.yapi.com.tr/haberler/insanlar-aya-cikiyor-anit-yikmak-ne-ki_86163.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!