Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
SONRAKİ HABER: Side'ye Yeni Müze Projesi
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Interscalar Systemic Operations Workshop Jüri Toplantısı Yapıldı

Sağlık Bakanlığı’nın sponsorluğunda, Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi, Tuşpa ve Yapı-Endüstri Merkezi (YEM) tarafından organize edilen Interscalar Systemic Operations Workshop'un değerlendirme toplantısı, 23 Kasım Pazar akşamı Yapı-Endüstri Merkezi'nde gerçekleştirildi.

yapi.com.tr
Interscalar Systemic Operations Workshop Jüri Toplantısı Yapıldı

Sağlık Bakanlığı’nın sponsorluğunda, Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi, Tuşpa ve Yapı-Endüstri Merkezi (YEM) tarafından organize edilen Interscalar Systemic Operations Workshop'un değerlendirme toplantısı, 23 Kasım Pazar akşamı Yapı-Endüstri Merkezi'nde gerçekleştirildi. 10 gündür, Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi tarafından değişime açılan Atatürk Havalimanı bitişiğindeki 90 hektarlık kentsel alan ve özel terapi odası üzerine çalışmakta olan öğrenciler, çalışmalarını uluslararası jüriye sundular.

Toplantının açılışında kısa bir konuşma yapan Sağlık Bakanlığı Tedavi Hizmetleri Genel Müdürlüğü Koordinatörü Uzm. Dr. Ali Kemal Çaylan, Bakanlığın, sağlık hizmetlerini yeniden yapılandırmakta olduğunu, bu anlamda atölye çalışmasını çok önemsediklerini söyledi. Yerinde hizmet anlayışı ile büyük hastanelerde yaşanan yığılmanın önüne geçmeyi ve bu şekilde tedavi süresinin ve masraflarının da azaltılmasını hedeflediklerini belirten Çaylan, ülke genelinde bu yeni hizmet anlayışına uygun 20 sağlık kampüsü kurulacağını açıkladı. Çaylan, kısa ve orta vadede 10 bin yeni yatak sayısının yakalanmasının amaçlandığını, ayrıca mevcut kapasitenin de yeniden yapılandırılarak kalitelerinin arttırılacağını sözlerine ekledi.

Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi Baş Hekimi Doç. Dr. Medaim Yanık ise atölye çalışması katılımcılarına teşekkür ederek, ortaya çıkan çalışmaların kendileri için çok yol gösterici olacağını, bu işbirliğini ilerde de sürdürmek istediklerini söyledi.
 
Interscalar Systemic Operations Workshop'un uluslararası jürisi, Luis Fraguada [lan], Nilüfer Kozikoğlu [Tuşpa], Salih Küçüktuna [Uras&Dilekci], Sinan Paker[Paker Mimarlık], Claudia Pasquera [Ecologic Studio], Marco Poletto  [Ecologic Studio], Theodore  Spyropoulos [Minimaforms], Monika Witting [lan] ve Emmanouil Zaroukas'tan [University of East London] oluşuyordu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/interscalar-systemic-operations-workshop-juri-toplantisi-yapildi_64796.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!