Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

'Interscalar Systemic Operations Workshop'un İlk Toplantısı Gerçekleştirildi

Yapı-Endüstri Merkezi (YEM), Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi ve Sağlık Bakanlığı işbirliğinde gerçekleştirilen 'Interscalar Systemic Operations Workshop'un ilk toplantısı YEM'de gerçekleştirildi. Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'nin Atatürk Havalimanı'na bitişik olan 90 hektarlık kentsel alanını ve özel terapi odasını

yapi.com.tr
'Interscalar Systemic Operations Workshop'un İlk Toplantısı Gerçekleştirildi

STRONG>Yapı-Endüstri Merkezi (YEM), Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi ve Sağlık Bakanlığı işbirliğinde gerçekleştirilen 'Interscalar Systemic Operations Workshop'un ilk toplantısı YEM’de gerçekleştirildi. Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nin Atatürk Havalimanı’na bitişik olan 90 hektarlık kentsel alanını ve özel terapi odasını tasarım fikirlerine ve değişime açmasına paralel olarak gerçekleştirilecek atölye çalışmasının tanışma ve başlangıç toplantısında katılımcılar, eğitmenler ve destekçiler hazır bulundu.

Ağırlıklı olarak yabancı katılımın gözlemlendiği atölyenin tanışma toplantısı, Türk ve yabancı eğitmenlerin kendilerini tanıtmaları ile başladı. Geldikleri okullar, yaptıkları işler ve atölyedeki hedeflerinden söz eden eğitmenlerden sözü alan katılımcılardan ise, atölyeye gelme kararlarını oluşturan motivasyon ve beklentileri hakkında bilgi vermeleri istendi.

 

Tuşpa Mimarlık’ın atölye asistanlarının da hazır bulunduğu toplantıda, etkinliğin destekçilerinden ‘+90’ firmasının temsilcileri “Hızlı Prototip Üretme ve Hızlı İmalat Teknolojileri” başlıklı bir sunum gerçekleştirdiler.

Farklı alanlarda yoğunlaşacak üç gruplu bir çalışmanın benimsendiği de belirtilen toplantı, önümüzdeki günlerdeki yapılacak çalışmalar üzerine bir çerçeve ve takvim oluşturulması ile tamamlandı.

 

10 gün sürecek 'Interscalar Systemic Operations Workshop' ile lisans ve lisansüstü öğrencilerinin eğitmenler ve destekçiler ile birlikte sahanın yeniden geliştirilmesi ve/veya psikiyatrik iyileşme mekanının yeniden şekillendirilmesine yönelik çalışmalarına olanak tanınacak. Sahaya ve programa yönelik bilgiler ve şu ana kadar oluşturulan verilerin belediye, hastane yönetimi ve sağlık bakanlığı tarafından sağlanacağı atölyede öğrencilere, şu anki psikiyatrik tedavi trendleri hakkında profesyoneller tarafından özet bilgi de verilecek.

Atölyeden çıkacak projeler, atölye çalışmasının sonunda jüri tarafından incelenecek ve basılacak olan bir kitap için seçilecek.

http://www.yapi.com.tr/haberler/interscalar-systemic-operations-workshopun-ilk-toplantisi-gerceklestirildi_64620.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!