Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

İpragaz’dan Sertifikalı Hizmet Geliyor

İpragaz, MEB ile gerçekleştirdiği ortak çalışmayla elemanlarına mesleki eğitim verecek. Projenin tanıtımı nedeniyle düzenlenen basın toplantıs

NTV-MSNBC
İpragaz’dan Sertifikalı Hizmet Geliyor

b>İpragaz, MEB ile gerçekleştirdiği ortak çalışmayla elemanlarına mesleki eğitim verecek.
Projenin tanıtımı nedeniyle düzenlenen basın toplantısında konuşan Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, tüm kuruluşları şirket içi eğitim seferberliği başlatmaya çağırdı. İpragaz’a, başlattığı çalışmadan dolayı teşekkür eden Çelik, bu projenin diğer kurumlara da örnek olmasını istedi.
İpragaz A.Ş. Genel Müdürü Selim Şiper ise yaptığı konuşmada, İpragaz’ın LPG sektöründe birçok ilki gerçekleştirdiğini vurgulayarak, “Eğitim Seferberliği 2003 Projesi”nin, tüketici memnuniyetini ilke edinen İpragaz için ayrı bir önem taşıdığını söyledi.
Şiper, her sektörde Avrupa Birliği standartlarını yakalamaya çalışan Türkiye için, LPG sektöründe sertifikalı uzman kadrolarla hizmet anlayışını yerleştirme görevinde İpragaz’ın MEB ile birlikte öncülük ettiğini sözlerine ekledi.
İki aşamalı olarak uygulanacak projenin ilk etabında, İpragaz’ın 2 bin bayi ve 4 bin bayi elemanına, 67 ildeki 117 Halk Eğitimi Merkezi’nde toplam 307 seminerle eğitim verilecek. Teknik eğitimden can güvenliğine, kıyafetten davranışa, tüketiciye verilecek hizmetin kalitesinden emniyetli tüp montajına kadar birçok konuyu içeren eğitime katılacak İpragaz bayi ve bayi elemanları Milli Eğitim Bakanlığı’nın sertifikasıyla “uzman” birer eleman olacak.

LPG DOLUMU YAPAN İLK FİRMA
1961 yılında Eureka Metal A.Ş. adıyla kurulan İpragaz, aynı yıl İzmit Yarımca’da Türkiye’de LPG dolumu yapan ilk firma olma özelliğini taşıyor.
1966 yılında TPAO (Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı) ile birleşerek İpragaz A.Ş. adını alan firma, bugün Türkiye’nin en büyük ilk 50 firması arasında bulunuyor. İpragaz A.Ş., ayrıca 1994 yılından bugüne en çok vergi ödeyen ilk 50 firma içinde yer alıyor.
20 adet dolum tesisi, bir adet deniz stoklama terminali ve 13 adet depoyu bünyeside barındıran İpragaz A.Ş.’nin, Türkiye genelinde 1800 bayii, 5000’den fazla servis aracı bulunuyor. İpragaz A.Ş.’de 686 kişi istihdam ediliyor.
Toplam dolum kapasitesi 750.000 ton olan İpragaz, 70.000 metreküp stoklama hacmine sahip bulunuyor.
2 kg, 12 kg. (uzun ve şişman), 24 kg. ve 45 kg. tüplü LPG satışlarının yanısıra, İpragaz A.Ş., propan ve her kapasitedeki ihtiyaçlar için büyük - küçük dökme gaz tanklı sistemleri ile “Dökmegaz” satışları da gerçekleştiriyor.
İpragaz A.Ş., tüm dolum tesislerinde ISO 9001 Uluslararası Kalite Belgesi alan Türkiye LPG sektörünün ilk LPG şirketi konumunda yer alıyor.
İpragaz A.Ş.; OHSAS 18001 ( İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Yönetim Sistemi ) sertifikasına sahip bulunuyor. İpragaz, Alman Rheiland-Westfalen TÜV kuruluşunun verdiği bu sertifikayla, tüm enerji sektöründe OHSAS 18001’e sahip ilk ve tek kuruluş olma özelliği taşıyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/ipragazdan-sertifikali-hizmet-geliyor_4099.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!