Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Irak'ta İş Yapacak Türk Müteahhitlere "Kalite" Uyarısı

Uluslararası Müteahhitler Birliği (UMB) Yönetim Kurulu Üyesi Kaan Doğan, Irak'ta ABD'li firmalardan iş almak isteyen Türk müteahhitlik firmalarına

Dünyab>Uluslararası Müteahhitler Birliği (UMB) Yönetim Kurulu Üyesi Kaan Doğan, Irak'ta ABD'li firmalardan iş almak isteyen Türk müteahhitlik firmalarına kalite uyarısında bulundu.
Doğan, ABD'li firmaların kendilerinden iş almak isteyen Türk firmalarından fiyat yanında kalite konusunda da ciddi beklentileri olacağını dile getirdi.

Türk firmalarının Irak pazarındaki iş olanakları konusundaki soruları yanıtlayan Doğan, Irak'ın yeniden inşasında yer almak isteyen Türk firmalarının buradan pay almak için yoğun bir şekilde ABD'de arayışlarını sürdürdüklerini hatırlattı.

Hükümete çağrı

Türk müteahhitlerin yaşanabilecek olan teminat mektubu sıkıntısının hükümet tarafından acilen giderilmesi gerektiğini vurgulayan Doğan, özellikle Türkiye'den işçi götürülmesinde vergi muafiyetinin uygulanmasının önemli olacağını ifade etti.

Irak'ta iş yapmayı düşünen Türk firmalarına kalite konusunda uyarıda bulunan Doğan, kalite sistemlerinin gerektiği gibi uygulanmadığını, bunun da kalitenin işe yansımasını gölgelediğini kaydetti.

Şu anda Irak'ta ihale alan ABD'li Bechtel ve Hallyburton firmalarının, kendilerinden iş almak isteyen Türk firmalarından mali yeterlilik, iş bitirme ve kalite taahhütleri konusunda ciddi beklentileri olacağını dile getiren Doğan, işçi ve çevre güvenliği gibi unsurların da iş alımında etkili olacağını vurguladı.

Doğan, Irak pazarında, işçi sağlığı, çevre güvenliği ve kalite sistemlerine önem vermeyen firmaların şansının çok az olacağını sözlerine ekledi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/irakta-is-yapacak-turk-muteahhitlere-kalite-uyarisi_4383.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!