Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Bechtel Türk Firmalarla Görüşüyor

Dev ABD’li müteahhitlik firması, taşeron olarak kullanabileceği firmaların arayışında... Irak’ta iş yapacak ABD’li Bechtel şirketi, taşeron

NTV-MSNBCb>Dev ABD’li müteahhitlik firması, taşeron olarak kullanabileceği firmaların arayışında...

Irak’ta iş yapacak ABD’li Bechtel şirketi, taşeron olarak kullanacağı ve mal alabileceği Türk firmaları belirlemeye çalışıyor. Bu amaçla, ay sonunda yapılacak toplantılara Türk firmaları da davet edildi.

Savaşın ardından Irak’ın yeniden yapılandırılmasına yönelik faaliyetler ABD’de gerçekleştirilen ve Türk firmaların da katıldığı toplantıda değerlendirildi. Bu toplantı sırasında Türk firmalar Irak’ta iş yapacak Kaliforniya merkezli Bechtel firması yetkilileri ile de görüşerek, Irak pazarına ilişkin tecrübelerini anlattı.

TÜRK FİRMALAR DAVET EDİLDİ
Görüşme sırasında, Bechtel yetkilileri Türk firmaların temsilcilerini de ay sonunda yapılacak toplantılara davet etti.
Amerikan Uluslararası Kalkınma Ajansı (USAID), acil imar faaliyetleri bağlamında sadece ABD firmalarını davet eden ihaleler açmış, bu ihaleler 8 projeyi kapsamıştı. Ajansın davet ettiği firmalar arasında Bechtel de bulunuyor.
Firma, Irak’a ilişkin 680 milyon dolarlık proje paketini üstlendi. 21 Mayıs’ta Washington, 23 Mayıs’ta Londra ve daha sonra da Kuveyt’te yapılacak Bechtel’in toplantılarına Türk firmalar da katılacak.

IRAK TECRÜBESİ DİKKATE ALINIYOR
Bechtel bu sırada, yapılacak işlerde taşeron olarak kullanılacak veya mal sağlayacak firmalar ile bağlantı kuracak. İhale prosedürleri de konuk firmalara anlatılacak.
Amerikalılar için, seçilecek firmaların teknik imkanı, vereceği fiyat ve Irak tecrübesinin önemli olduğu belirtilirken, Türk firmalar da yaptıkları işlere ilişkin katalog ve referanslarını bu toplantılara götürerek iş bağlamaya çalışacak.

http://www.yapi.com.tr/haberler/bechtel-turk-firmalarla-gorusuyor_4349.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!