Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

İş GYO Çınarlı Bahçe Tuzla’nın Temelini Attı

İş GYO’nun Tuzla ilçesindeki Çınarlı Bahçe Tuzla projesinin temel atma töreni, dün (27 Aralık Salı) Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, İŞ GYO Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Süha Önder, İŞ GYO Genel Müdürü Turgay Tanes, proje yüklenicisi Mesa Mesken Sanayi A.Ş. Genel Müdürü Ahmet Can Aynagöz ve ilgililerinin katılımıyla gerçekleşti.

yapi.com.tr
İş GYO Çınarlı Bahçe Tuzla’nın Temelini Attı

İş GYO’nun Tuzla ilçesindeki Çınarlı Bahçe Tuzla projesinin temel atma töreni, dün (27 Aralık Salı) Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, İŞ GYO Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Süha Önder, İŞ GYO Genel Müdürü Turgay Tanes, proje yüklenicisi Mesa Mesken Sanayi A.Ş. Genel Müdürü Ahmet Can Aynagöz ve ilgililerinin katılımıyla gerçekleşti. 476 ünitelik konut projesiyle, T. İş Bankası’nın Teknoloji ve Operasyon Merkezi arasında sinerji yaratılması hedefleniyor.

Törende konuşan İŞ GYO Genel Müdürü Turgay Tanes , İş GYO’nun deneyimi ve güçlü markasıyla gerçekleştirilecek karma proje ile Tuzla’ya değer katacak kurumlardan biri olmanın heyecanını yaşadıklarını söyledi. Çınarlı Bahçe projesini, Tuzla’da sakin, arazinin koru ile birleşen noktasında, farklı yaşam profillerine yanıt veren ve gün ışığını olabilecek en verimli şekilde kullanma esasına göre tasarlanmış bir proje olarak tanımlayan Tanes, sözlerine şöyle devam etti:



Projenin, arsa dahil geliştirme maliyeti 64 milyon dolar

"Projenin tümünde alçak katlı ve yatay düzlemde gelişen bir yaşantı tasarlanmış, komşuluk ilişkileri ve bloklar arası yakınlıklar üzerinde özellikle durulmuştur. Özetleyecek olursak Çınarlı Bahçe Tuzla huzurlu, sakin, kendine yeten, doğayla uyumlu ve tamamen insana odaklı bir yaşam sunacaktır. Projenin arsa dahil geliştirme maliyeti 64 milyon dolardır. 2011 Ekim ayı sonu itibarıyla satışına başlanan Çınarlı Bahçe Tuzla’nın yüzde 65 oranında satışı gerçekleşti. Bu büyük bir başarı olmasının yanı sıra bize olan güvenin de bir göstergesidir. Küresel ölçekte yaşanan ekonomik sıkıntıların ülkemiz ekonomisi üzerinde de olumsuz etkiler yarattığı ve aynı anda konut kredisi faiz oranlarında ortalama yüzde 50 oranında artışların yaşandığı bu dönemde projemizin satışlarında yakalanan bu büyük başarı bizleri çok mutlu ediyor".

Tanes, Çınarlı Bahçe Tuzla'ya yaklaşık 1,5 km mesafede de T. İş Bankası A.Ş.’nin ihtiyaçları doğrultusunda Teknoloji ve Operasyon Merkezi inşa edeceklerini anımsatarak, İş GYO olarak hayata geçirecekleri söz konusu iki proje arasında bir sinerji yaratılmasını amaçladıklarını kaydetti.



Yüksek yapı güvenliği

Yükleniciliğini Mesa Mesken Sanayii A.Ş’in üstlendiği Çınarlı Bahçe Tuzla, yüksek bir yapı güvenliği garanti ediyor. Mesa Mesken Sanayi A.Ş. Genel Müdürü Ahmet Can Aynagöz , “42 yıllık köklü geçmişi ile bugün konutta kalitenin belirlenmesinde referans noktası olarak kabul edilen Mesa, yüksek standartları ve hizmet güvencesi ile bu seçkin projede konforlu ve çağdaş yaşam alanları yaratılmasına destek olacaktır” dedi.

E–5 Karayoluna ve yeni yapılacak Tuzla Marina projesine yaklaşık 3 km. mesafede, konumlanacak konut projesi yüksek standartlarda, donanımlı ve özgün bir mimariye sahip olacak. Bu proje ile Teknoloji ve Operasyon Merkezi’nde çalışacak T. İş Bankası mensuplarının yanı sıra işyeri Tuzla ve çevresi olan kişilerin konut gereksinimlerinin karşılanması amaçlanıyor. Satışına 2011 Ekim ayı sonunda başlanan Çınarlı Bahçe Tuzla projesindeki dairelerin teslim tarihinin ise Ağustos 2013 olması öngörülüyor.

Projede 9 Ocak 2012 tarihine kadar geçerli olacak fiyatlar şöyle:

1+1 – 180.000’den başlayan fiyatlarla
1+1,5 – 220.000’den başlayan fiyatlarla
2+1 – 256.000’den başlayan fiyatlarla
3+1 –  335.000’den başlayan fiyatlarla
4+1 – 475.000’den başlayan fiyatlarla

http://www.yapi.com.tr/haberler/is-gyo-cinarli-bahce-tuzlanin-temelini-atti_90229.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!