Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

İşadamının Ada Israrı 3.2 Milyona Mal Oldu

Ahmet Arslan, TMSF’den aldığı Salih Adı’ndaki malikanenin 300 bin liralık son taksitini ödemek yerine ihaleye katılmayı tercih edince, borcu birden bire 3.2 milyon liraya çıktı.

yapı.com.tr
İşadamının Ada Israrı 3.2 Milyona Mal Oldu

İşadamı Ahmet Arslan, ihaleyle TMSF’den satın aldığı Salih Adası’ndaki malikanelerin 300 bin liralık son borcunu ödemek yerine yeni ihaleye katıldı. Arslan ihaleyi kazandı ancak, kendisine de 3 milyon 260 bin lira ilave fatura çıkardı.Sözcü Gazetesi'nden Erdoğan Süzer'in haberine göre, Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) batık Egebank’ın eski patronu Murat Demirel’in Salih Adası’ndaki 31 dönüm arsa üzerinde bulunan malikaneleri 2013 yılında ihaleyle satışa çıkardı.


Daha önce birkaç kez satışa çıkarılıp alıcı bulunamayan arsa ve malikaneleri bu son ihalede Arslan Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Arslan’ın şirketi 7 milyon liralık teklifle kazandı. Arslan, 7 milyon liralık ihale bedelinin taksitlerinde sona yaklaşırken TMSF’den bir uyarı yazısı aldı. Yazıda, ihale edilen alanın 31 dönüm değil, 34 dönüm olduğu, yanlışlığın ada üzerinde yapılan yeni kadastro çalışması sonucunda tespit edildiği bildirildi. TMSF, aradaki yaklaşık 3 bin metrekarelik (3 dönüm) fark için Arslan’dan 300 bin lira ilave arsa parası talep etti. TMSF yetkililerinden edinilen bilgilere göre Arslan, sonradan çıkan bu tutarı ödemek istemedi. Arada anlaşmazlık oluştu.

Yeni bir ihale düzenlendi

Yazılı uyarılara rağmen sonuç alamayan TMSF sonunda 34 bin 266 metrekare (34 dönüm 266 metrekare) arsa ve malikaneler için yeni bir ihale düzenleme kararı aldı. Toplam 8 milyon 800 bin lira muhammen bedelle başlayan ihale geçtiğimiz Cuma günü yapıldı. Bu ihaleye grubuna ait Anatolya Tarım ve Su Ürünleri İnşaat Turizm şirketiyle katılan Arslan, diğer talipli rakibini geçebilmek için teklifini 10 milyon 560 bin liraya kadar çıkarmak zorunda kaldı.

İhale en son en yüksek teklif olan bu tutarla sonuçlandı. Böylece 300 bin lira ödememek için uğraş veren Ahmet Arslan, sonuçta hem 300 bin lirayı hem de onun üzerine ilaveten 3 milyon 260 bin lira daha TMSF’ye para ödeyecek. Satış işlemi yarın günü toplanacak fon kurulunda onaya sunulacak.

http://www.yapi.com.tr/haberler/isadaminin-ada-israri-3-2-milyona-mal-oldu-_135376.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Sikalastic®-835 I

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!