Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Salih Adası'ndaki Malikâne Tartışma Çıkardı

TMSF, Demirel’in borçlarına karşılık el konulup 2013’te 7 milyon liraya işadamı Ahmet Arslan’a ihale edilen malikâne için 2 Ekim’de yeniden ihaleye çıkıyor.

yapı.com.tr
Salih Adası'ndaki Malikâne Tartışma Çıkardı

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu’nun batık Egebank’ın eski patronu Murat Demirel’in borçlarına karşılık el koyduğu ve 2013’teki ihalede Arslan Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Arslan’a sattığı Bodrum’da Salih Adası üzerindeki malikâne yeniden ihaleye çıkıyor. Habertürk'ün haberine göre, TMSF kaynakları Ahmet Arslan ile ödemede yaşanan sıkıntı nedeniyle tekrar satışa çıkarılacağını belirtirken, kurduğu Fikir Sofrası Platformu’yla da tanınan Arslan ise ihtilafın kadastrodan kaynaklandığını söyledi. Arslan, “İhtilaf denilen şey, kadastroda sonradan çıkan bir parsel. Bunun yüzünden 300 bin lira daha ödemem gerekiyor. Bunun işlemleri nedeniyle toplam tutarı TMSF’ye ödeme süresi geçti. Otomatik bir süreç başladı” diye konuştu.

Adanın çok parselli bir yapısı olduğunu söyleyen Arslan, “Ben ada için ödemem gereken paranın yüzde 90’ını verdim. Söz konusu 300 bin lira da bankada hazır. Orayı bırakmam gibi bir şey söz konusu değil. TMSF de bunu biliyor” şeklinde konuştu. Arslan, “Benim açımdan sıkıntı yok. İşlem tamamlanacak” dedi. Kendisinin Salih Adası için düşük bir teklif vermediğini de söyleyen Arslan, “Benden önce 4-5 defa ihaleye çıkıldı. Hiç teklif verilmiyordu” dedi.

 


Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) yetkilileri ise daha önce 7 milyon liraya sonuçlanan malikâne ihalesinin, ihale tutarının tümünün ödenmemesi nedeniyle iptal edildiği belirtilerek yeni ihale bedelinin 8 milyon 800 bin lira olduğu ve bu tutarı ihaleyi daha önce kazanan işadamı Ahmet Arslan’ın vermesi halinde yeniden gayrimenkulün sahibi olabileceği kaydedildi. Yetkililere göre aksi takdirde Salih Adası’ndaki malikâne yeni sahibinin olacak. TMSF, adanın bir önceki sahibi Elia Eskinazi ile Murat Demirel arasında muvazaalı satış işlemleri olduğunu belirlemişti.

Ada'da 15 villa var

Salih Adası’nda hepsi malikâne boyutlarında olmak üzere 15 müstakil villa var. Adaya Güvercinlik’ten tekneyle 20 dakikada ulaşılabiliyor. Adada su ihtiyacı özel filtre sistemiyle denizden sağlanıyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/salih-adasindaki-malikane-tartisma-cikardi_135267.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Sikalastic®-835 I

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!