Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

İşkencedere’deki Taş Ocağı, Usulüne Uygun Değil

Rize'nin İkizdere ilçesi İşkencedere Vadisi'nde taş ocağı çalışmaları devam ederken, geçen ay bölgede inceleme yapan bilirkişi heyeti, taş ocağının usulüne uygun olmadığına karar verdi.

yapi.com.tr
İşkencedere’deki Taş Ocağı, Usulüne Uygun Değil

İyidere ilçesine yapılacak olan lojistik liman için, yöre halkının karşı çıkmasına rağmen İşkencedere vadisinde yapımına devam edilen taş ocağına dair hazırlanan bilirkişi raporu tamamlandı. Geçtiğimiz ay mahkemenin görevlendirdiği bilirkişi heyetinin taş ocağının yapıldığı bölgede yaptığı incelemenin ardından hazırladığı raporu, yöre halkının avukatı Yakup Okumuşoğlu açıkladı. Okumuşoğlu, bilirkişi heyetinin raporda taş ocağı projenin usulüne uygun yapılmadığına karar verdiğini belirtti.

Sözcü’den İsmail Akduman’ın haberine göre; Rize İdare Mahkemesi’ne açılan yürütmeyi durdurma davası için hazırlanan bilirkişi raporunun yöre halkının lehine olduğunu belirten Okumuşoğlu, uzun süre keşif yapılamadığını ve bölgede çok sayıda ağacın kesildiğini söyledi. Raporun son kısmına dikkat çeken Okumuşoğlu, “Bilirkişi heyetinin hazırladığı raporun sonucuna göre, İşkencedere vadisinde yapılmak istenilen taş ocağının proje tanıtım raporunun yetersiz ve usulüne uygun hazırlanmadığı ortaya çıktı. Sonuç bölümüne bakıldığında yapılan taş ocağının usulsüz olduğu belirtilmektedir. Bu itirazların ardından mahkeme dava hakkında önce yürütmeyi durdurma,  sonra da davanın esası hakkında bir karar vermesini bekliyoruz.” dedi.

Haberin tamamına linkten ulaşılabilir.

http://www.yapi.com.tr/haberler/iskencederedeki-tas-ocagi-usulune-uygun-degil_187525.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!