Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

İstanbul Akıllanıyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) şirketi İstanbul Bilişim ve Akıllı Kent Teknolojileri AŞ (İSBAK) ile denetim ve danışmanlık şirketi EY arasında "İstanbul Akıllı Şehir Vizyonu, Stratejisi ve Yol Haritası Projesi" iş birliği anlaşması imzalandı.

yapi.com.tr / AA
İstanbul Akıllanıyor

İSBAK Genel Müdürü Muhammed Alyürük, Dünya Akıllı Şehirler Fuarında gerçekleştirilen imza törenindeki konuşmasında, İSBAK bünyesinde 'Akıllı Şehrin Mimarı' sloganıyla uygulamaya geçirdiğimiz Akıllı Şehir Projesi ile şehirde yaşayan insanların hayatlarını nasıl kolaylaştırabileceğimizin peşine düşmüş bulunuyoruz" diye konuştu.

Akıllı şehir konseptini İstanbul’da yaşamın her alanında uygulamak için güçlü iş birlikleriyle hareket ettiklerini belirten Muhammed Alyürük, akıllı şehir yolunda katma değer üretecek alanlar oluştururken, güçlü bir ekibe sahip ve danışmanlık hizmetlerinde dünyanın önde gelen kurumlarından EY Türkiye ile akıllı şehir stratejilerine yönelik iş birliği gerçekleştirmekten büyük memnuniyet duyduklarını dile getirdi.
Alyürük, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin 2023 vizyonu çerçevesinde, yaşanılabilir bir kent hayatı için Akıllı Şehir Projesi başlattığını vurgulayarak, projenin sadece bir mobil uygulama veya bir sistem olmadığını göstermek için, projenin başlangıcında uzun soluklu bir danışmanlık projesine başlandığını belirtti.

Danışmanlık projesinin çok farklı fazları olduğunu bildiren Alyürük, şunları kaydetti: "En kritik fazlarından biri de yol haritası ve stratejik vizyonun oluşturulmasıdır. İstanbul'un bundan sonra devam edeceği yolda EY’nin global danışmanlığı etkin rol oynayacak. Anlaşmanın İstanbul'u daha yaşanabilir bir kent haline getirmek için önemli bir adım olduğunu düşünüyorum. Bu bizim için bir yolculuk. Bu İstanbul'un 2023 yolculuğu, proje de bu yolculukta bir adım. Projenin ilk fazını dört ayda tamamlama planımız var. Önümüzdeki dönemde, orta vadeli projelerle İstanbullulara yansıyan çözümleri göreceğiz. İstanbul, gelecekte dünyanın en akıllı şehirlerinden biri olmaya hazırlanıyor."

EY Türkiye Ülke Başkanı Metin Canoğulları da İstanbul’un teknolojik altyapısını 'akıllı' hale getirerek Türkiye ekonomisine ciddi bir katkı sağlayacak bu önemli projede, İSBAK'la çalışacak olmaktan heyecan ve mutluluk duyduklarını ifade etti. Akıllı Şehir İstanbul ekosistemi için vizyon, misyon ve değerlerin belirlenmesi doğrultusunda akıllı şehir stratejisini oluşturarak İstanbul’un yeni dijital altyapısı için yol haritasını belirleyeceklerini belirten Canoğulları, "Projede bütün bilgi ve deneyimimizi paylaşmak için buradayız. Bizim de bu çorbada tuzumuz olmasından gurur duyuyoruz" ifadesini kullandı.

 

 

 

http://www.yapi.com.tr/haberler/istanbul-akillaniyor_158842.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!