Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
 

Türkiye'nin 'Akıllı Şehir Uygulamaları Envanter Raporu' için Start Verildi

Türkiye Bilişim Vakfı, Novusens Akıllı Şehirler Enstitüsü, İTÜ Bilgisayar Mühendisliği ve Bilişim Fakültesi’nin iş birliğiyle başlatılan 'Akıllı Şehirler' projesinin ilk fazında Türkiye’de akıllı şehir uygulamalarının envanteri tespiti yapılıp, enerji, ulaşım ve su konularında mevcut durum ortaya konacak.

yapi.com.tr
Türkiye'nin 'Akıllı Şehir Uygulamaları Envanter Raporu' için Start Verildi

'Akıllı şehir' kavramının Türkiye’de yaygın bir şekilde uygulanması için yol gösterici olacak çalışmalar, İstanbul Teknik Üniversitesi Rektörlüğü’nde gerçekleştirilen toplantı ile başladı. Türkiye Bilişim Vakfı ve Novusens Akıllı Şehirler Enstitüsü’nün proje uygulama desteği sunduğu çalışmalara, İTÜ Bilgisayar Mühendisliği ve Bilişim Fakültesi akademik destek veriyor. 'Akıllı şehirler' konusunda tüm dünyada referans alınacak bir içerikte olması hedeflenen çalışma, MasterCard Türkiye ve Intel Türkiye’nin sponsorluğunda gerçekleşiyor.

Türkiye’de şehirlerin enerji, ulaşım ve su konusundaki mevcut resmini ortaya koymayı ve 'akıllı şehir' kavramının uygulanabilmesi için gerekli adımları belirlemeyi hedefleyen geniş katılımlı projenin 30 büyük şehri kapsayan ilk fazı, hazırlanacak detaylı bir rapor ile tamamlanacak. 3 Aralık 2015 tarihinde yayınlanacak 'Türkiye’de Akıllı Şehirler Uygulamalarının Envanter Tespiti ve Mevcut Durum Analizi Raporu (Türkiye Akıllı Şehirler Hazırlık Değerlendirme Raporu)', Türkiye’nin 'Akıllı Şehirler' konusundaki stratejisinin oluşmasında yol gösterici bir rol üstlenecek.

http://www.yapi.com.tr/haberler/turkiyenin-akilli-sehir-uygulamalari-envanter-raporu-icin-start-verildi_131736.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

REKLAM VERİN

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Newlux PC Modüler Paneller

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!