Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

'ISTANBUL Restate' Sektörün Profesyonellerine Tanıtıldı

GYODER ve Reed Exhibitions işbirliği ile Haziran 2009’da düzenlenecek olan 'ISTANBUL REstate', Çırağan Sarayı’nda gerçekleştirilen organizasyon ile ulusal ve uluslararası finansörlere, proje geliştiricilere ve yatırımcılara tanıtıldı. Geceye, Immoconia, Euroinvest ltd, ING Real Estate, Gewinn, Rehau, Alarko Holding, Krea Group, Doğuş GYO, İş

yapi.com.tr
'ISTANBUL Restate' Sektörün Profesyonellerine Tanıtıldı

GYODER ve Reed Exhibitions  işbirliği ile Haziran 2009’da düzenlenecek olan 'ISTANBUL REstate', 14 Ekim Salı akşamıÇırağan Sarayı’nda gerçekleştirilen organizasyon ile ulusal ve uluslararası finansörlere, proje geliştiricilere ve yatırımcılara tanıtıldı. Gayrimenkul Zirvesi’ni de içinde barındıran konsepti ile dünyada ilk ve tek olacak olan uluslararası katılımlı bölgesel gayrimenkul fuarı 'ISTANBUL REstate'in tanıtımına, Immoconia, Euroinvest ltd, ING Real Estate, Gewinn, Rehau, Alarko Holding, Krea Group, Doğuş GYO, İş GYO, Y&Y GYO, Eston Yapı, Soyak, Garanti Koza, Tepe İnşaat, Koray İnşaat ve Zorlu İnşaat gibi önde gelen ulusal ve uluslararası firmaların üst düzey yetkilileri katıldı.

Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği (GYODER) Başkanı Bekir Cumurcu, 2000 yılından itibaren GYODER tarafından düzenlenen Gayrimenkul Zirvelerinin her geçen yıl artan başarısıyla gayrimenkul sektörünü bir araya getiren en önemli platformlardan biri olduğunu belirterek “ Gayrimenkul Zirvesi zengin ve gündem yaratan içeriği, uluslararası üst düzey konuşmacı ve katılımcıları ile gayrimenkul dünyasında bir marka haline geldi. Böylesine ses getiren, sektörü aynı çatı altında buluşturan bu zirveyi, uluslararası katılımlı bir gayrimenkul fuarıyla birlikte düzenlemek kaçınılmazdı. Ve bunu sektörünün en iyisi olan Reed Exhibitions ile birlikte gerçekleştiriyoruz. ISTANBUL REstate Türkiye'nin ilk uluslararası katılımlı sektör profesyonellerine yönelik bölgesel gayrimenkul fuarı olacak ve zirve konseptiyle birlikte dünyada bir ilki teşkil edecek” dedi.

Viyana, Orta ve Doğu Avrupa için nasıl bir merkez ise Istanbul’un da Orta Asya, Yakın ve Uzak Doğu için bir merkez olduğunu belirten Reed Exhibitions Orta ve Doğu Avrupa Genel Müdürü Matthias Limbeck, Avusturya ve Türk şehirleri arasındaki benzerliklere dikkat çekerek şunları söyledi: “İstanbul’da yaklaşık 14 milyon kişi yaşıyor. Istanbul, Türk ticaret ve ekonomisinin merkezi durumunda. Aynı zamanda Yakın ve Orta Doğu, Doğu Akdeniz, Rusya, Eski Sovyet Devletleri ve Orta Asya’nın Türk bölgeleri de işadamları için bir buluşma noktası. Türkiye ve Rusya gibi, bu pazarlar da hızla gelişen, ya da yatırım fırsatı sunan  pazarlar” dedi. Real Vienna’dan yola çıkarak İstanbul’da bir gayrimenkul ve yatırım fuarı düzenleyeceklerini ifade eden Matthias Limbeck; yaklaşık 300 üyesi bulunan GYODER’in 2000 senesinden beri sektördeki en önemli etkinlik olan Gayrimenkul Zirvesini düzenlediğini ve  2009 yılında bu etkinliğin “ISTANBUL REstate” ile birlikte düzenleneceğini belirtti.

GYODER’in gayrimenkul sektöründe bir hayali daha gerçekleştirdiğini vurgulayan GYODER Başkan Yardımcısı ve ISTANBUL REstateYönetim Kurulu Başkanı Nurhan Azizoğlu, “Derneğimiz kurulduğundan beri  eksikliğini hissettiğimiz ve son yıllarda üyelerimiz ve Gayrimenkul Zirvesi katılımcılarının beklentisi haline gelen Gayrimenkul Fuarını Gayrimenkul Zirvesiyle birleştirerek hayata geçiriyoruz. Sektör mensuplarını, yerli ile yabancıyı, kamu sektörü ile özel sektörü, yerel yönetimlerle yatırımcıları bir araya getirerek sektöre ivme kazandırmak en büyük hedefimizdir.Çok zor bir dönemden geçtiğimize şüphe yok. Ancak asıl böyle dönemlerde işbirliğine, iletişime, yaratıcılığa ihtiyacımız var. Bu kez global bir krizle karşı karşıya olduğumuzdan güçlü yönlerimizi öne çıkartarak kendimize fırsatlar yaratabiliriz. Türk gayrımenkul sektörü bunu gerçekleştirebilecek altyapı ve potansiyele sahiptir” dedi

Avusturya’nın önde gelen iş dünyası dergisi Gewinn İmtiyaz Sahibi Dr. George Wailand, projenin başından itibaren içerisinde bulunmaktan dolayı çok memnun olduğunu belirterek “Türkiye, özellikle İstanbul, çok ümit verici bir pazar ve her geçen gün bu coğrafi ‘Köprü‘ özelliğini yeni ve gelişen pazarlar için daha da iyi kullanmaya başlamıştır. Real Vienna’da olduğu gibi ISTANBUL REstate’de de oldukça zengin içerikli bir etkinlik programı hazırlayacağız” dedi.

TÜMÜNÜ GÖSTERSONRAKİ SAYFA HABERİN DEVAMI:   1  |   2
http://www.yapi.com.tr/haberler/istanbul-restate-sektorun-profesyonellerine-tanitildi_64208.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!