Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

İstanbul'a 70 Kilometrelik Yeni Metro Hattı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İstanbul’da 70 kilometrelik yeni metro hattı için düğmeye bastı. İstanbul genelini kapsayan 70 kilometrelik yeni hat bugün gerçekleşecek ihale ile başlayacak.

yapi.com.tr
İstanbul'a 70 Kilometrelik Yeni Metro Hattı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı (İBB), İstanbul’da 70 kilometrelik yeni bir hat için çalışmalarına başlıyor. İBB Ulaşım Planlama Müdürlüğü, İstanbul Geneli 70 kilometrelik raylı sistem hattının danışmanlık hizmeti işini bugün saat 11:00'da ihaleye çıkaracak.

Emlak Kulisi'nde yer alan habere göre; İstanbul geneli 70 kilometrelik yeni metro hattı işe başlama tarihinden itibaren 500 günde tamamlanacak. İstanbul Geneli Raylı Sistem Hattı Etüt Projeleri danışmanlık hizmeti işi için, yeterli tecrübeye sahip adaylar teklif vermek üzere ön yeterlik başvurusuna davet edilecekler.

Ön yeterlik değerlendirmesi sonucu yeterliği tespit edilenler arasından ön yeterlik şartnamesinde belirtilen kriterlere göre sıralanmak sureti ile birlikte kısa listeye alınarak teklif vermeye davet edilecek isteklilerin katılımıyla 4734 sayılı Kanunun 5 inci bölümünde yer alan hükümlere uygun olarak belli istekliler arasında ihale usulü ile ihale edilecek.

İptal edilmişti
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, Kadir Topbaş döneminde onaylanan 76,9 kilometrelik 6 hattın ihalesini iptal etmişti.İstanbul Büyükşehir Belediyesi, 2017 yılı içinde ihaleleri gerçekleştirilen Kaynarca-Pendik-Tuzla, Ümraniye-Ataşehir-Göztepe, Çekmeköy-Sancaktepe-Sultanbeyli, Kirazlı-Halkalı, Başakşehir-Kayaşehir ve Mahmutbey-Bahçeşehir metro hatlarının ihalelerini Ocak ayının başında iptal ettiğini açıklamışlardı.

İhalesi bugün gerçekleştirilecek olan 70 kilometrelik yeni metro hattının güzergahının ne olacağının ise önümüzdeki aylarda açıklanacağı belirtiliyor.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, " Şu an İstanbul’da 275 km’lik metro inşaatı devam ediyor. Dünyada en fazla metro inşaatı olan şehir konumundayız. 2023’te İstanbul’da 1100 kilometrelik metronun işler hale gelmesini hayal ediyoruz, onun için çalışıyoruz. " açıklamasında bulunmuştu.

 

 

 

http://www.yapi.com.tr/haberler/istanbula-70-kilometrelik-yeni-metro-hatti_164257.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü BTMSEAL Alfa Hibrit

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!