Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

İstanbul’a Afet Önleme ve Eğitim Merkezi Geliyor

ThyssenKrupp Elevator, 12. Mimarlık Ödüllerinin İstanbul’da başladığını duyurdu. ‘İstanbul Afet Önleme ve Eğitim Merkezi Projesi ile XII. Thyssenkrupp Elevator Mimarlık Ödülü’ konulu basın toplantısı 09 Şubat 2011 tarihinde İstanbul Metropoliten Planlama ve Kentsel Tasarım Merkezi (İMP)’nde gerçekleştirildi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile

yapi.com.tr
İstanbul’a Afet Önleme ve Eğitim Merkezi Geliyor

ThyssenKrupp Elevator, 12. Mimarlık Ödüllerinin İstanbul’da başladığını duyurdu. ‘İstanbul Afet Önleme ve Eğitim Merkezi Projesi ile XII. Thyssenkrupp Elevator Mimarlık Ödülü’ konulu basın toplantısı 09 Şubat 2011 tarihinde İstanbul Metropoliten Planlama ve Kentsel Tasarım Merkezi (İMP)’nde gerçekleştirildi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile işbirliği içinde düzenlenen yarışma, Bakırköy’de kurulması planlanan İstanbul Afet Önleme ve Eğitim Merkezi için en başarılı tasarımı seçmeyi hedefliyor.

Toplantının ilk konuşmacısı İstanbul Metropoliten Planlama ve Kentsel Tasarım Merkezi Başkanı Prof. Dr. İbrahim Baz, 99 Depremi ve sonrasında yaşanan sorunlara dikkat çekerek başladığı konuşmasına İstanbul’un potansiyel deprem tehlikesiyle başa çıkabilmek için hazırlanan kısa, orta ve uzun vadeli çalışmaları aktararak devam etti.

Kısa vadeli çalışmalar kapsamında ‘Afet Önleme ve Eğitim Merkezi’, ‘Deprem Master Planı’nın hazırlanması, ‘Risk Analizleri’nin tamamlanması, ‘Kamu Tesislerinin ve Resmi Binaların Güçlendirilmesi’ne yönelik başlıkların yer aldığını ve bu çalışmaların büyük ölçüde tamamlandığına anlatan Baz, orta ve uzun vadeli çalışmalar kapsamında ise kentsel yapı stokunun güçlendirilmesine yönelik projelerin önem kazandığını ifade etti.Deprem Master Planı’na yönelik çalışmaların 2002 senesinde başladığını, 2003 senesinde tamamlandığını aktaran Baz, bu kapsamda depreme yönelik idari ve hukuki yapının, bölgesel ve ulusal stratejilerin incelendiğini söyledi. Bu amaçla imar çalışmaları ile eğitim ve bilgilendirme çalışmalarına ağırlık verildiğini anlatan Baz, İBB Deprem ve Doğal Afet Risk Komisyonu tarafından deprem zararlarının azaltılması amacıyla rapor düzenlendiğini ve söz konusu raporun İBB meclisince kabul edildiğini ifade etti.

Hazırlanan raporun en önemli aşamalarından birinin ‘Afet Önleme ve Eğitim Merkezi’ projesi olduğunu belirten Baz, “Bu amaçla ThyssenKrupp Elevator ve İBB arasında protokol imzalandı. Söz konusu proje 15 ay içinde hayata geçirilecek” dedi.

TÜMÜNÜ GÖSTERSONRAKİ SAYFA HABERİN DEVAMI:   1  |   2
ETİKETLER: firma kurum kent
http://www.yapi.com.tr/haberler/istanbula-afet-onleme-ve-egitim-merkezi-geliyor_85649.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!